همه مرزهای عراق بسته است

همه مرزهای عراق بسته است

به گزارش شاپ مرزهای مسافری زمینی به سمت عراق بسته است، این محدودیت در رویه مسافری و شامل مرزهای رسمی در دو بخش اقلیم و عربی عراق خواهد بود و زائرین امکان خروج ندارند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، از آغاز شیوع کرونا محدودیت هایی در تردد زمینی مسافر در مرزها اعمال شد ولی با وجود توقفی که برای مدتی کوتاه برخی همسایگان در تبادل کالا ایجاد کردند یه مرور مبادلات تجاری با رعایت پروتکلهای بهداشتی از سر گرفته شد.
اما در آستانه ایام تاسوعا و عاشورا جریان ورود مسافر از راه مرزی زمینی مطرح بود که در این رابطه گمرک ایران تصریح کرد که هیچ امکانی برای خروج مسافران نیست و در ارتباط با مرز مهران اعلام نمود که تبادل کالا تا آخر روز سه شنبه ادامه دارد و از روز چهارشنبه تا آخر روز جمعه متوقف خواهد ماند.
تازه ترین توضیحات لطیفی - سخنگوی گمرک - از این حکایت دارد که همه مرزهای زمینی با عراق برای مسافران بسته است و امکان تردد مسافران و زائرین وجود ندارد.
این در شرایطی است که از زمان آغاز فراگیری کووید ۱۹ ممنوعیت برای تردد مسافر با عراق بوجود آمده و صرفاً برای افراد دارای مجوز یا ویزای خاص مانند تجار، طلاب، دیپلمات ها، مهندسان و کارگران شاغل در عراق امکان تردد فراهم شده بود، ازاین رو امکان تردد برای مسافران و زائرین از مسیر زمینی فعلاً فراهم نیست و در هنگام رفتن به مرز بازگردانده می شوند.

بر این اساس، همه مرزهای تجاری کشور با عراق در ایام آتی باز است و تبادل کالای تجاری صورت می گیرد و فقط در مرز مهران استان ایلام روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی مرز تجاری تعطیل می شود.

همینطور در مرز پرویزخان استان کرمانشاه با تصمیم مقامات استانی، از امروز تا اطلاع ثانوی افرادی هم که دارای مجوز تردد هستند ترددشان ممنوع می باشد. بعد از هموطنان درخواست می شود حتی افراد دارای مجوز به این مرز رجوع نکنند.

به قول لطیفی، در ایام گذشته بعضی از هموطنان با دریافت مجوز برای سفر به اقلیم کردستان عراق، قصد ورود غیر قانونی به بخش های عربی عراق جهت شرکت در مراسم تاسوعا و عاشورا درکربلای معلی را داشتند که به علت ورود غیر قانونی گرفتار مشکلاتی در این کشور شدند، که در نهایت با تصمیم شورای تأمین تا اطلاع ثانوی افراد دارای مجوز نمی توانند از این مرز به سمت اقلیم کردستان بروند.
منبع:

1400/05/26
21:12:21
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP