افزایش شدید قیمت مسکن در آمریکا

افزایش شدید قیمت مسکن در آمریکا

شاپ: متوسط قیمت مسکن آمریکا در سه ماهه دوم سال، 358 هزار دلار بوده که این رقم نسبت به سال قبل 66 هزار و 800 دلار بیشتر شده است.


به گزارش شاپ به نقل از فاکس بیزینس، به دنبال کاهش شدید در بخش عرضه مسکن، متوسط افزایش قیمت خانه ها در بزرگ ترین اقتصاد جهان در سه ماهه دوم امسال به بالاترین سطح خود در طول تاریخ معاصر این کشور رسیده است. نسبت به زمان مشابه سال قبل، افزایش قیمت مسکن در آمریکا ۲۳ درصد اندازه گیری شده که این رقم نسبت به بازه مشابه به فصل قبل ۰.۸ درصد افزایش داشته است.
متوسط قیمت مسکن در آمریکا طی بازه زمانی فوق ۳۵۸ هزار دلار بوده که این رقم نسبت به سال قبل ۶۶ هزار و ۸۰۰ دلار بیشتر شده است. در مجموع پنج میلیون و ۸۶۰ هزار فروش خانه در آمریکا طی این مدت به ثبت رسیده که ۱.۴ درصد بیشتر از فصل قبل بوده است.
گروه لارنس یون- فعال در زمینه مشاوه مسکن- در یادداشتی نوشت: از سال قبل مسکن به ابزاری محبوب برای حفظ ارزش در میان آمریکایی ها تبدیل گشته و افزایش قیمت مسکن با این سرعت هم در نتیجه همین مساله بوده است. از جانب دیگر طرف عرضه هنوز موفق نشده تا خودرا به طرف تقاضا برساند و فروشندگان این فرصت را یافته اند تا قیمت های بالاتری طلب کنند. با این وجود تداوم روند فعلی در سال ۲۰۲۲ خیلی محتمل نیست.
بررسی ها نشان میدهد که در سه ماهه دوم امسال متوسط افزایش قیمت در ۹۴ درصد مناطق شهری بزرگ آمریکا (شامل ۱۸۳ منطقه) نسبت به سه ماهه دوم سال قبل دورقمی بوده است که این افزایش قیمت در ۱۲ منطقه بیش از ۳۰ درصد بوده است. تنها منطقه اسپرینگفیلد در شیکاگو (واقع در ایالت ایلینوی) شاهد کاهش هفت درصدی قیمت در مقایسه با سال قبل بوده است.
افزایش تقاضا برای دریافت وام مسکن سبب شده است تا نرخ بهره اوراق رهنی ۳۰ ساله مسکن به رقم ۳.۲ درصد برسد.
منبع:

1400/05/23
22:11:21
5.0 / 5
1022
تگهای خبر: ارز , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP