رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح كرد

تخصیص اعتبار بلاعوض ۴ هزار میلیاردی جهت ساخت مسکن محرومان

تخصیص اعتبار بلاعوض ۴ هزار میلیاردی جهت ساخت مسکن محرومان

از گیلان رییس سازمان برنامه و بودجه، با اعلان اینکه تا آخر سال 140 هزار واحد مسکونی برای محرومان ساخته می شود، عنوان کرد: در این راستا 4000 میلیارد تومان وام بلاعوض و 6400 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد اختصاص یافته است که سازمان برنامه و بودجه این اعتبار را تامین می کند.


محمدباقر نوبخت امروز در مراسم افتتاح تصویری مسکن محرومان که با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه همزمان با کشور در گیلان افتتاح شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم تابش، رییس فقید بنیاد مسکن کشور، اظهار نمود: بهره برداری از واحدهای مسکن محرومین در روستاها جلوه ای از خدمات مرحوم تابش است.
وی با اشاره به تلاش های مرحوم تابش در راه اندازی خانه برای آسیب دیدگان از حوادث طبیعی و غیر مترقبه همچون سیل و زلزله و طوفان، اضافه کرد: بنیاد مسکن همیشه در کنار مردم آسیب دیده بوده و با اهمیت ترین اقدام بنیاد مسکن و در راس آن مرحوم تابش، راه اندازی خانه برای آسیب دیدگان ناشی از سیل بهار ۹۸ است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه، از راه اندازی خانه برای زاغه نشینان و کپرنشینان توسط بتیاد مسکن آگاهی داد و اشاره کرد: مثلث همکاری بین بنیاد مسکن و کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه شکل گرفته و با دریافت ردیف اعتبار سالانه در بودجه این ریل گذاری تکمیل شده است.
نوبخت، با اعلان اینکه تا آخر سال ۱۴۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان ساخته می شود، عنوان کرد: در این راستا ۴۰۰۰ میلیارد تومان وام بلاعوض و ۶۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد اختصاص یافته است که سازمان برنامه و بودجه این اعتبار را تامین می کند.
وی از استانداران خواست تکمیل واحدهای آماده بهره برداری در شهرستان ها را پیگیری کنند و اظهار داشت: باتوجه به تعیین ردیف بودجه، کار ساخت مسکن برای محرومان ادامه دارد.1400/05/08
23:50:59
5.0 / 5
1494
تگهای خبر: آسیب , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP