افزایش پروازهای تهران-پاریس بعلاوه جزییات و پروتكل ها

افزایش پروازهای تهران-پاریس بعلاوه جزییات و پروتكل ها

به گزارش شاپ پروازهای هفتگی تهران-پاریس با عنایت به بالا رفتن تقاضای مسافران به دو پرواز در ایام دوشنبه و جمعه افزایش یافت که البته مسافران باید شرایط و پروتکل هایی را برای سفر به فرانسه رعایت نمایند.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در حالیکه به علت گسترش شیوع کرونا، فرانسه در ماه های گذشته در ردیف کشورهای ممنوعه برای پرواز قرار گرفته بود، این روند به نظر با بهبود وضعیت این بیماری و واکسیناسیون عمومی برای این کشور تغییر کرده است. ایران هم که در گذشته پروازهای خویش را به این کشور اروپایی قطع کرده بود حالا نه تنها این پرواز به صورت هفتگی انجام می شود بلکه آنرا به دو پرواز در هفته بالا می برد.

حسین جهانی -مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران- در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در جهت پاسخگویی به تقاضای مردم برای افزایش پروازهای پاریس، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» از تاریخ ۱۵ مردادماه سالجاری برابر با ششم آگوست روزهای جمعه هر هفته به فرودگاه شارل دوگل پرواز می کند.

وی اضافه کرد: این پرواز با شماره ۷۳۳ در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) را ترک و در ساعت ۱۳ و ۵ دقیقه (به وقت محلی) وارد فرودگاه شارل دوگل شهر پاریس می شود. همینطور بازگشت این پرواز با شماره ۷۳۲ در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه همین روز از فرودگاه شارل دوگل پرواز و در ساعت ۲۲ و ۵۰ دقیقه در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) به زمین می نشیند.

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: مسافران برای رزرو یا خرید بلیت این پرواز علاوه بر سایت ebooking.iranair.com می توانند به دفاتر فروش هما رجوع یا با شماره تلفن ۴۶۶۲۱۸۸۸ مرکز فروش تلفنی هما ارتباط برقرارکنند.

جهانی اظهار داشت: البته هم اکنون هم پروازهای تهران-پاریس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما در ایام دوشنبه هر هفته در ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه از فرودگاه حضرت امام (ره) انجام شده و در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به فرودگاه شاردوگل پاریس وارد می شود. همینطور بازگشت این پرواز در ساعت ۲۳ (به وقت محلی) انجام و در ساعت ۷ و ۱۵ روز سه شنبه در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) به زمین می نشیند. اما پرواز جدید از جمعه هفته آینده به لیست پروازی ایران ایر اضافه خواهد شد.

وی درباره پروتکلهای بهداشتی لازم برای پرواز به پاریس اظهار نمود: برپایه مقررات جدید کشور فرانسه مسافرانی می توانند به این کشور پرواز کنند که پاسپورت یا اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس داشته باشند. همینطور دارندگان برگه Laissez-Passer و ویزای تایپ D فرانسه دارای اعتبار، دارندگان ویزای تایپ C فرانسه، ویزای شنگن، پاسپورت آمریکا و کانادا مشروط بر آنکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون جانسون، فایزر، مدرنا وآسترازنکا باشند و از زمان دریافت نخستین واکسن جانسون ۲۸ روز و از دومین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا ۱۴ روز گذشته باشد.

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مسافران به صورت ترانزیت بین المللی هوایی هم منعی برای پرواز ندارند، افزود: شایان ذکر است تمامی مسافران بالای ۱۱ سال در پروازهای ورودی به فرانسه باید پیش از پرواز، آزمایش PCR را در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران انجام دهند و علاوه بر گواهی جواب منفی تست کرونا به زبان انگلیسی باید پیش از پرواز فرم تعهد در این لینک را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند.

جهانی اضافه کرد: برپایه این مقررات، مسافران بعد از ورود به فرانسه، باید به مدت هفت روز در محل سکونت، خویش را قرنطینه خانگی کنند، همینطور مسافران دارای کارت واکسیناسیون کرونا هم باید تست PCR را انجام دهند اما از قرنطینه خانگی در بدو ورود به کشور فرانسه معاف هستند. همینطور استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی است.


1400/05/06
22:57:42
5.0 / 5
1093
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP