تعطیلات كرونایی و گرانفروشی ایرلاین هایی كه بلاتكلیف ماندند

تعطیلات كرونایی و گرانفروشی ایرلاین هایی كه بلاتكلیف ماندند

به گزارش شاپ در حالیکه بیشتر از یک ماه از افزایش قیمت بلیت هواپیما از جانب ایرلاین ها می گذرد و طی هفته های گذشته بارها جلسات شورایعالی هواپیمایی کشوری به تعویق افتاده است این دفعه هم تعطیلات شش روزه کرونایی سبب لغو این جلسه شد و معلوم نیست چه زمانی تکلیف این گرانفروشی و برخورد با متخلفان مشخص می شود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، از روزهای نخست تیر ماه، شرکتهای هواپیمایی قیمت بلیت هواپیما را در مسیرهای داخلی تا حدود ۳۰ درصد بالا بردند در حالیکه برای این افزایش نه توضیحی عرضه کردند و نه مصوبه ای از شورایعالی هواپیمایی کشوری در اختیار داشتند. بعد از این افزایش قیمت مسئولان وزارت راه و شهرسازی و هواپیمایی کشوری بارها در اظهاراتی اعلام نمودند این افزایش قیمت غیر قانونی می باشد و شرکتهای هواپیمایی باید قیمت های خویش را به نرخ مصوب سابق (آبان ماه سال گذشته) بازگردانند، اما این اتفاق تابحال نیفتاده و بعضی از ایرلاین ها هنوز نرخ های خویش را بالا نگه داشتند.
چون که بعنوان مثال قیمت بلیت هواپیما در راه تهران_مشهد که باید حداکثر ۷۷۱ هزار و ۲۰۰ تومان باشد تا یک میلیون و ۷۸ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است و نرخ پرواز تهران -شیراز که حداکثر و برپایه مصوبه آبان ماه سال قبل باید ۶۷۳ هزار و ۷۰۰ تومان ارائه شود به ۹۴۲ هزار تومان رسیده است.

در این میان اظهارات و هشدارهای مسؤلان دولتی هم اثرگذار نبود و تنها چند ایرلاین نرخ های خویش را به حالت سابق بازگردانده یا قدری از آن کاستند. سیاووش امیرمکری که طی هفته های گذشته با حفظ سمت بعنوان سرپرست جدید سازمان هواپیمایی کشوری انتخاب شد طی چند مصاحبه و اظهارنظر اعلام نمود این افزایش قیمت غیرقانونی می باشد و با گرانفروشان برخورد خواهد نمود. برخوردی که تابحال خبری از آن نبوده و جلسات شورایعالی هواپیمایی کشوری بارها و بارها در هفته های گذشته لغو یا به تعویق افتاده است.
در نهایت سازمان هواپیمایی کشوری با هماهنگی وزیر راه و شهرسازی و ایرلاین های داخلی قرار بود جلسه شورایعالی هواپیمایی را روزگذشته (شنبه) دوم مرداد ماه برگزار کند تا به این وضعیت سر و سامان دهد. اما این جلسه هم برگزار نشد.
بر مبنای اطلاعات به دست آمده خبرنگار ایسنا، تعطیلات کرونایی سبب به تعویق افتادن چندین باره این جلسه شده است اما خواست وزیر راه و شهرسازی و سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری برخورد با شرکتهای متخلف و بازگردادن قیمت هواپیما به نرخ مصوب گذشته است که باید دید این جلسه در هفته جاری برگزار می شود یا آنکه این مشکل طی روزهای آینده به همین شکل باقی مانده و حل آن به دولت سیزدهم واگذار خواهد شد.1400/05/03
23:19:56
5.0 / 5
999
تگهای خبر: رنگ , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP