سرپرست سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد

غیر قانونی بودن افزایش قیمت بلیت هواپیما

غیر قانونی بودن افزایش قیمت بلیت هواپیما

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری در نامه ای به شرکت های هواپیمایی فروش بلیت هواپیما خارج از جدول نرخی مصوب در آبان ماه سال کذشته را غیرقانونی اعلام نمود و گفت با گرانفروشان برخورد خواهد شد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، از شروع تیر ماه امسال شرکت های هواپیمایی مبادرت به افزایش قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی تا حدود ۳۰ درصد کردند که بابت آن هیچ مصوبه ای از شورای عالی هواپیمایی کشوری نگرفته بودند. ایرلاین های داخلی بر این اساس باید قیمت بلیت پروازهای داخلی خودرا مطابق نرخنامه مصوب در آبان ماه سال قبل عرضه کنند. اما خیلی از ایرلاین ها تا کنون و با وجود هشدارهای اعلام شده از طرف وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان این وزارتخانه و سازمان هواپیمایی کشوری تا کنون قیمت هایشان را به نرخ مصوب گذشته بازنگردانده اند.
در همین راستا سیاوش امیرمکری که بعنوان سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری از طرف محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی انتخاب شده است، در نامه ای به شرکت های هواپیمایی ضمن اشاره به مصوبه جلسه مورخ ۲۴/۰۸/۱۳۹۹ شورای عالی هواپیمایی کشوری در باره صدور مجوز افزایش نرخ بلیت به میزان ۱۰ درصد نسبت به جدول نرخی اعلام شده توسط شرکت های هواپیمایی در خرداد ماه سال قبل اعلام نمود: «نظر به گزارش های واصله در خصوص عدم رعایت مصوبه فوق توسط برخی از شرکت های هواپیمایی در بلیت های عرضه شده به مسافران، با تاکید بر مفاد نامه شماره ۱۴۰۴۹ مورخ ۰۱/۰۴/۱۴۰۰ هر گونه افزایش نرخ مسیرهای پروازی داخلی پیش از بررسی و اتخاذ تصمیم در جلسه آتی شورای عالی هواپیمایی کشوری، از نظر این سازمان فاقد وجاهت قانونی می باشد.
ایشان سپس این مکاتبه اشاره کرد: «با شرکت های هواپیمایی متخلف برابر مقررات مربوطه رفتار خواهد شد.»
گفتنی است، مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی بلیت هواپیما مراتب را بوسیله سامانه حقوق مسافر به آدرس www.cao.ir و یا شماره های تماس دفتر نظارت بر شرکت ها، فرودگاه ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ۹-۶۶۰۷۸۷۰۰-۰۲۱مطرح و پیگیری کنند.»1400/04/31
23:07:45
5.0 / 5
942
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP