بیشترین گردش مالی تعاونی های جهان در سال ۲۰۱۸

بیشترین گردش مالی تعاونی های جهان در سال ۲۰۱۸

به گزارش شاپ بررسی های آماری نشان داده است که کشور ژاپن با بالاترین گردش مالی، رتبه نخست تعاونی های برتر جهان در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی در سال ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داده و تعاونی های بخشهای کشاورزی و بیمه در رتبه اول و دوم تعاونی های برتر به لحاظ گردش مالی قرار داشتند.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، گزارشهای جهانی از آن حکایت می کند که ۱۰ درصد شاغلان در سرتاسر جهان در تعاونی ها مشغول به کار بوده و منبع اصلی درآمدشان از کسب و کارهای تعاونی است. در سال ۲۰۱۷ حدود دو میلیون و ۹۳۷ هزار و ۳۲۳ شرکت تعاونی در جهان فعالیت داشتند و بیشتر از ۲۷۹ میلیون نفر معادل ۱۰ درصد شاغلین جهان در این تعاونی ها مشغول کار بوده اند.

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی به بررسی رتبه بندی تعاونی های جهان به لحاظ تعداد شاغلین و گردش مالی پرداخته است. بر اساس گزارش رصد تعاونی ها در جهان که در سال ۲۰۲۰ بر مبنای داده های مالی سال ۲۰۱۸ انتشار یافته است، ۳۰۰ تعاونی برتر جهان به دو طریق رتبه بندی شده اند، یکی بر مبنای گردش مالی و دیگری بر مبنای نسبت گردش مالی به سرانه تولید ناخالص داخلی که در این رتبه بندی، وزن اقتصادی و خصوصیات اصلی بزرگترین شرکتهای تعاونی همچون تعداد شاغلین، در سرتاسر جهان عرضه شده است.

بررسی ۳۰۰ تعاونی برتر بر مبنای گردش مالی در سال ۲۰۱۸ نشان داده است که بخشهای کشاورزی با ۱۰۴ بنگاه اقتصادی و بیمه با ۱۰۱ بنگاه اقتصادی بعنوان بزرگترین بخش اقتصادی در رتبه های اول و دوم قرار دارند.بیشتر تعاونیهای بزرگ در ۳۰۰ رتبه برتر از صنعتی ترین کشورها مانند ایالت متحده آمریکا با ۷۴ بنگاه اقتصادی، فرانسه ۴۴ بنگاه اقتصادی و آلمان ۳۰ بنگاه اقتصادی هستند.

بررسی رتبه بندی تعاونی های برتر جهان در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی نشان داده است که کشورهای ژاپن، کره، آمریکا آلمان، نیوزلند، هلند و دانمارک جزو رتبه بندی ده تعاونی برتر جهان در سال ۲۰۱۸ بوده اند.امروزه تعاونیهای کشاورزی در تمام کشورهای جهان وجود دارند و از کشت محصولات کشاورزی و دامداری گرفته تا فرآوری صنعتی محصولات کشاورزی و حیوانات را شامل می شوند.

تعاونی کشاورزی در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه سهم بسزایی در امنیت غذایی افراد دارند و به کاهش فقر در مناطق مختلف جهان کمک می کنند.

در حوزه تعاونی های صنعت و خدمات هم کشورهای آمریکا، اسپانیا، ایتالیا، ژاپن و دانمارک جزو تعاونی های برتر این بخش در جهان در سال ۲۰۱۸ به لحاظ گردش مالی بودند.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، تعاونیهای صنعت و خدمات، شامل تعاونی های است که در بخشهای صنعتی به استثنای صنایع غذایی فعالیت می نمایند، همینطور شرکتهای تعاونی که فعالیت اقتصادی آنها در زمینه خدمات است، شامل تعاونی های کارگری در بخش ساخت و ساز و تعاونی های کاربران در بخش خدمات است.
منبع:

1400/04/27
11:22:38
5.0 / 5
1259
تگهای خبر: تولید , خدمات , صنعت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP