سخنگوی سازمان هواپیمایی:

قیمت بلیت هواپیما این هفته تعیین تكلیف می شود

قیمت بلیت هواپیما این هفته تعیین تكلیف می شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تعیین تکلیف قیمت بلیط هواپیما در جلسه شورای عالی هواپیمایی کشوری در این هفته آگاهی داد.به گزارش شاپ به نقل از صداوسیما، محمد حسن ذیبخش ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: مباحث بسیاری در دستور کار قرار گرفته، اما مبنای تصمیم گیری، آنالیز قیمتی است که از طرف شرکت های هواپیمایی (ایرلاین ها) باید ارائه شود.
ذیبخش درباره این که بالاخره تکلیف قیمت بلیت هواپیما که طی هفته های گذشته بدون ضابطه از طرف شرکت های هواپیمایی بالا رفته است، چه زمانی روشن خواهد شد؟ اضافه کرد: تکلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه شواری عالی هواپیمایی کشوری که در همین هفته برگزار می شود، تعیین می شود و درخواست شرکت های هواپیمایی برای افزایش قیمت مورد بررسی قرار خواهد گرفت، اما مبنای اصلی تصمیم گیری در این نشست آنالیز قیمتی است که شرکت های هواپیمایی باید عرضه کنند.
وی افزود: هر احتمالی در این نشست وجود دارد. ممکنست با قسمتی از این افزایش قیمت موافقت شود و ممکنست مخالفت کاملی صورت گیرد و شرکت های هواپیمایی مجبور به بازگرداندن قیمت بلیت هایشان شوند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: موضوعات دیگری هم مانند تأثیر نوع هواپیما و تایپ پروازی در قیمت بلیت هواپیما مطرح گردیده است که احتمال دارد در جلسه پیش روی شورای عالی هواپیمایی کشوری بررسی شود.
ذیبخش در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این که تعدادی از شرکت های هواپیمایی در هفته های اخیر قیمت بلیط پروازهایشان را بدون توجه به قانون و نرخ های مصوب فعلی افزایش داده اند، تکلیف آنها چه می شود؟ اظهار داشت: در این یک ماه پرونده این شرکت های هواپیمایی که اتفاقاً تخلفات کمی هم نداشتند در سازمان تعزیرات حکومتی درحال بررسی است، اما اکنون چند شرکت هواپیمایی معدود قیمت هایشان بالاتر از نرخ مصوب است و بقیه شرکتها نرخ های خودرا به مصوبه فعلی بازگردانده اند.

1400/04/26
21:08:49
5.0 / 5
989
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵