در حاشیه جلسه دولت

اسلامی: مصوبه سقف اجاره بها عملكرد موفقی داشته است

اسلامی: مصوبه سقف اجاره بها عملكرد موفقی داشته است

به گزارش شاپ وزیر مسکن، راه و شهرسازی ضمن اشاره به وضعیت اجرای مصوبه سقف اجاره بها در کلانشهرها اظهار نمود: عملکرد این مصوبه در سال ۹۹ در تهران بالای ۶۵ درصد کنترل کرده و اسباب کشی اتفاق نیفتاده و در سایر کلانشهرها و شهرها هم ۸۵ درصد اجرایی شده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه فردا حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان طرح در سرتاسر کشور با دستور رئیس جمهوری افتتاح می شود، اظهار نمود: این موارد شامل ۳۲۱ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه است و ۱۶ پروژه بندری و هم پروژه های بهسازی راه ها و بازسازی خسارات سیلاب سال ۹۸ است.
وی اضافه کرد: در توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور در خلال دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۱۱ هزار کیلومتر راه اصلی، بزرگراه و آزادراه در کشور راه اندازی کردیم که تعداد زیادی از آنها به افتتاح رسید و تعدادی هم باقیمانده که بخشی در همین چند روز افتتاح می شود و بخشی هم تا دو سه ماه آینده تکمیل و پنجاه درصد به ظرفیت آزادراه های کشور افزوده می شود.
اسلامی خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ درصد طول بزرگراه های کشور در این دوره افزایش پیدا کرده و هم طول خطوط ریلی هم بیشتر از ۴۰ درصد افزایش را به خود مختص کرده است. ما پنج استان کشور را به شبکه ریلی متصل کردیم و سه استان دیگر هم بزودی پروژه های آنان انجام و به شبکه ریلی متصل می شود.
وزیر مسکن در پاسخ به پرسشی درباره تعیین سقف اجاره بها در تهران و عدم اجرای آن از جانب مالکان، خاطرنشان کرد: نمی دانم منبع آماری شما که می گویید این طرح اجرا نمی گردد چیست. عملکرد این مصوبه در سال ۹۹ در تهران بالای ۶۵ درصد کنترل کرده و اسباب کشی اتفاق نیفتاده و در سایر کلانشهرها و شهرها هم ۸۵ درصد اجرایی شده است. صاحبخانه های فاخری هم بوده اند که به خاطر شرایط کرونا و وضعیت اقتصادی حتی اجاره بها را افزایش نداده اند؛ اما درست است کسانی هم بوده اند که نپذیرفته اند اما ضمانت اجرایی خیلی مهم آن شورای حل اختلاف است.
اسلامی تصریح کرد: طبق گزارش شورای حل اختلاف حدود ۱۱۰۰ شکایت به آنان واصل شده که ۲۳۰ مورد را شورای حل اختلاف حکم به تخلیه داده اند و مابقی مسموع واقع نشده است. این آمار حکایت از موفق بودن مصوبه سقف اجاره بها دارد.
وی اضافه کرد: ما مبلغ ودیعه را برای موجرها اضافه کردیم و سال قبل ۲۲۵ هزار خانوار این وام را دریافت نمودند و سال جاری هم در ثبت نام ۲۵۰ هزار خانوار ثبت نام کردند و ما حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان مبلغ پیشبینی کردیم. امیدوارم شر کرونا و تحریم کنده شود تا مردم بهتر زندگی کنند.
منبع:

1400/04/23
18:02:18
5.0 / 5
1044
تگهای خبر: ثبت نام , رنگ , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵