طی ۸ سال دولت تدبیر و امید انجام شد

راه اندازی و بهره برداری از ۷۱ پروژه بیمارستانی

راه اندازی و بهره برداری از ۷۱ پروژه بیمارستانی

شاپ: سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی در 8 سال دولت تدبیر و امید 71 پروژه بیمارستانی را راه اندازی کرد که مورد بهره برداری قرار گرفت.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی بعنوان یکی از زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی و بازوی دولت در راه اندازی ساختمان های مهم همچون بیمارستان ها نقش تاثیرگذاری بر بهبود کیفیت خدمات دهی در زمینه ساختمانی به مردم داشت.
آمار انتشار یافته در کتاب وزارت راه و شهرسازی حاکی از تکمیل و تحویل ۷۱ پروژه بیمارستانی را در دولت های یازدهم و دوازدهم دارد. پروژه های بیمارستانی تحویل شده طی دولت تدبیر و امید بدین شرح است:
بیمارستان های تکمیل شده در سال ۱۳۹۲ شامل بیمارستان ۳۵ تختی شفت در استان گیلان و بیمارستان۳۵ تختی ایجرود در استان زنجان است. 12 بیمارستان نیز در سال ۱۳۹۳ با ظرفیت 1122 تخت تکمیل شد و به بهره برداری رسید. بیمارستان های ۸۸ تختخوابی بستک در هرمزگان، ۳۵ تختخوابی چاراویماق در آذربایجان شرقی، ۳۵ تختخوابی ورزقان در آذربایجان شرقی، مطالعه راه اندازی بیمارستان ۳۵ تختخوابی کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری، مطالعه و راه اندازی بیمارستان ۳۵ تختخوابی شهرستان سرباز در سیستان و بلوچستان، بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی آمل در مازندران، بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی چالوس در مازندران، بیمارستان ۳۵ تختخوابی دوست محمد در سیستان و بلوچستان، بیمارستان ۲۱۳ تختخوابی مسجدسلیمان در هرمزگان، بیمارستان ۳۵ تختخوابی ارزوییه در کرمان، بیمارستان ۱۴۱ تختخوابی طبس در خراسان جنوبی و بیمارستان ۱۳۶ تختخوابی کلیشاد در اصفهان است.
سال ۱۳۹۴ نیز ۱۳بیمارستان با مجموع ظرفیت ۷۴۰ تخت تکمیل شد و به بهره برداری رسید. این بیمارستان ها شامل مطالعه و راه اندازی بیمارستان ۴۸ تختخوابی آشخانه در خراسان شمالی، راه اندازی بیمارستان ۳۵ تختی بیضا در فارس، بیمارستان ۴۸ تختخوابی زهک در سیستان و بلوچستان، بیمارستان ۳۵ تختخوابی سروآباد در کردستان، بیمارستان ۳۵ تختخوابی چادگان با ظرفیت ۳۵ تخت در اصفهان، بیمارستان خلیل آباد با ظرفیت ۳۵ تخت در خراسان جنوبی، بیمارستان ۳۵ تختی قلعه گنج در کرمان، بیمارستان ۳۵ تختی کوهبنان در کرمان، بیمارستان ۱۴۶ تختی الیگودرز در لرستان، بیمارستان ۱۲۱ تختی بندرگز در گلستان، بیمارستان ۹۷ تختی تاکستان در قزوین، راه اندازی بیمارستان ۳۵ تختی جایگزین دهگلان در کردستان و بیمارستان ۳۵ تختی جایگزین مامونیه در استان مرکزی هستند.
سال ۱۳۹۵، ۱۵ پروژه بیمارستانی با ظرفیت بیش از یکهزار و ۷۷۶تخت تکمیل شد. این بیمارستان ها شامل بیمارستان ۱۶۴ تختی گرمسار در سمنان، بیمارستان ۹۸ تختی بهارستان در رباط کریم استان تهران، بیمارستان ۱۳۰ تختی پاکدشت در تهران، بیمارستان ۱۵۳ تختی بوکان در آذربایجان غربی، مطالعه و راه اندازی بیمارستان ۳۵ تختی رودبار جنوب در کرمان، بیمارستان ۳۵ تختی مال خلیفه لردگان در چهارمحال و بختیاری، بیمارستان ۱۲۴ تختی آستارا در گیلان، بیمارستان ۱۴۱ تختی فردوس در خراسان جنوبی، بیمارستان ۹۰ تختی فریمان در خراسان رضوی، بیمارستان ۱۷۴ تختی خمینی شهر در اصفهان، بیمارستان ۳۵ تختی کوثر در اردبیل، راه اندازی مرکز بهداشت ۱۳ تختی خنداب در مرکزی، بیمارستان ۳۸ تختی رضوانشهر در گیلان، توسعه بیمارستان اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه با ظرفیت ۲۶۳ تختی، و راه اندازی بیمارستان جایگزین شیروان با ۲۸۳ تختی است.
در سال ۱۳۹۶ تعداد هشت پروژه بیمارستانی با ظرفیت یکهزار و ۳۶۵ تخت تکمیل شد و به بهره برداری رسید. بیمارستان های ۲۱۴ تختی سیرجان در کرمان، بیمارستان ۱۶۱ تختی نهاوند در همدان، بیمارستان ۲۲۹ تختی بروجرد در لرستان، بیمارستان ۲۱۷ تختی سراب در آذربایجان شرقی، بیمارستان ۲۳۵ تختی ابهر در زنجان، بیمارستان ۸۵ تختی قرچک ورامین در تهران، فار اول بیمارستان ۱۳۴ تختی مراغه در آذربایجان غربی، و بیمارستان ۹۰ تختی بانه در کردستان در سال ۱۳۹۶ تکمیل شد.
تعداد هفت پروژه بیمارستانی نیز در سال ۱۳۹۷ به بهره برداری رسید. این بیمارستان ها شامل بیمارستان ۱۱۰ تختی سوختگی اهواز در خوزستان، بیمارستان ۲۱۷ تختی خوی در آذربایجان غربی، بیمارستان ۳۵ تختی باشت در کهگیلویه و بویراحمد، بیمارستان ۱۴۸ تختی پارس آباد در اردبیل، بیمارستان ۲۸۳ تختی یاسوج در کهگیلویه و بویراحمد، بیمارستان ۲۰۴ تختی لاهیجان در گیلان، و بیمارستان ۸۶ تختی بهار در همدان است. در سال ۱۳۹۸ نیز بیمارستان ۹۰ تختی پاوه در کرمانشاه به بهره برداری رسید.
در سال ۹۹ نیز ۱۳ پروژه بیمارستانی با ۲ هزار و ۴۳۴ تخت بیمارستانی به بهره برداری رسید. این بیمارستان ها شامل بیمارستان ۲۳۷ تختی بروجن در چهارمحال و بختیاری، بیمارستان ۲۲۰ تختی بهشهر در مازندران، بیمارستان ۲۳۲ تختی تالش در گیلان، بیمارستان ۲۳۵ تختی سقز در کردستان، بیمارستان ۱۴۹ تختی جایگزین زرند در کرمان، بیمارستان ۲۲۲ تختی سراوان در سیستان وبلوچستان، بیمارستان ۱۳۲ تختی جایگزین لنگرود در گیلان، بیمارستان ۱۵۴ تختی جایگزین تویسرکان در استان همدان، بیمارستان ۹۰ تختی تکاب در آذربایجان غربی، بیمارستان ۲۷۳ تختی تربت حیدریه در خراسان رضوی، بیمارستان ۲۴۹ تختخوابی جهرم در استان فارس، بیمارستان ۱۴۲ تختی جایگزین شهیدرجایی گچساران در کهگیلویه و بویراحمد، بیمارستان ۹۹ تختی جایگزین ۱۵ خرداد مهدی شهر استان سمنان است.
منبع:

1400/04/05
19:54:24
5.0 / 5
1386
تگهای خبر: ارز , بهداشت , خدمات , خواب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP