در گفت و گو با شاپ مطرح شد

بزرگترین امتیاز كشور، جوانان تحصیلكرده آماده كار است

بزرگترین امتیاز كشور، جوانان تحصیلكرده آماده كار است

یک مقام مسئول کارگری، بزرگترین امتیاز کشور را موجود جمعیت جوان و نیروهای تحصیلکرده آماده به کار دانست و با تاکید بر رفع موانع پیش روی کارآفرینان و کسب وکارها، ابراز امیدواری کرد با فراهم کردم شرایط جذب سرمایه ها به کشورمان، بازار کار و اشتغال رونق بگیرد.علی اصلانی در گفت و گو با ایسنا درباره رویکرد دولت سیزدهم در جذب سرمایه های داخلی و خارجی و رونق بازار کار اظهار نمود: کشور ما با داشتن منابع طبیعی و خدادادی، معادن و ذخایر نفتی و گازی و انرژی یکی از کشورهای مستعد سرمایه گذاری است و با عنایت به هزینه تمام شده پایین و منابع و امکانات موجود، خیلی از کشورها علاقه مند به سرمایه گذاری هستند.
وی افزود: بزرگترین امتیاز کشور ما وجود جمعیت جوان و نیرو های تحصیلکرده آماده به کار است که باید از ظرفیت آنها به شکل مطلوبی استفاده نماییم. ا

اصلانی با تکیه بر رفع موانع پیش روی کارآفرینان و کسب و کارها اظهار نمود: اگر دولت سیزدهم روال سالهای قبل را پیش برود عملا به نتیجه نمی رسیم و باردیگر با مباحثی مثل تورم بالا، خط فقر و بیکاری، عدم برداشته شدن تحریم ها و عدم بازگشت ارز به داخل کشور را شاهد باشیم.

این مقام کارگری با اشاره به اینکه مشکلات اقتصاد با بگیر ببند حل نمی گردد، اظهار داشت: اقتصاد یک علم است و دستوری درست نمی گردد چون زیربنای خودش را دارد و برای شروع باید قانون مالیات، قوانین کار و تامین اجتماعی و تجارت درست شود، زیربنای شهرکهای صنعتی اصلاح گردد اگر این اتفاق بیفتد سرمایه گذار با اطمینان خاطر بیشتری در کشور سرمایه گذاری می نماید و اشتغال و بازار کار رونق می گیرد.

رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز با تکیه بر فراهم کردن امنیت سرمایه گذاری در کشور اظهار نمود: هم اکنون موازی کاری بین دستگاهی در کشور زیاد است، وزارت کار، وزارت بهداشت، محیط زیست و... هر یک موضع خاص خودرا در بحث مجوزدهی یا راه اندازی یک کارخانه یا بنگاه دارند پس شرایط باید بگونه ای فراهم گردد که سرمایه گذار داخلی و خارجی، امنیت سرمایه گذاری داشته باشد و سرمایه اش را بجای خارج در داخل این مملکت به کار گیرد.
1400/04/02
22:32:10
5.0 / 5
1192
تگهای خبر: ارز , انرژی , بازار , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP