در خردادماه رخ داد

فارس و تهران در صدر زمین خواری

فارس و تهران در صدر زمین خواری

شاپ: برمبنای اعلام وزارت راه و شهرسازی در خرداماه امسال استان های فارس، تهران، ایرانشهر و بوشهر به ترتیب با 47، 41، 30 و 30 مورد رتبه های اول تا سوم را از نظر رفع تصرف از اراضی دولتی به خود اختصاص دادند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، آماری که از تصرف زمین های ملی و دولتی در خردادماه ارائه شده، استان فارس با ۴۷ مورد را در رتبه اول زمین خواری قرار می دهد و جایگاه دوم به استان تهران با ۴۱ مورد تعلق می گیرد. استانهای فارس، ایرانشهر و تهران در اردیبهشت امسال نیز به ترتیب بالاترین رفع تصرف را داشتند. آمار گویای آنست که برمبنای باب جدیدی که به وجود آمده استان های کویری و جنوبی هدف زمین خواران شده است.
آنطور که فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن اعلام نموده، خردادماه ۱۴۰۰ در استان فارس ۴۷ قطعه زمین دولتی به مساحت ۹۱ هزار و ۸۵ متر مربع از چنگ زمین خواران بیرون کشیده شد. در استان تهران ۴۱ مورد رفع فوری تعرض از اراضی و انفال ملی و دولتی به مساحت ۶۴۵ هزار و ۶۸۰ مترمربع اتفاق افتاده است. در ایرانشهر ۳۰ مورد تعرض از ۱۷ هزار متر مربع اراضی و در استان بوشهر ۳۰ مورد تعرض به زمین های دولتی به مساحت ۳۹ هزار و ۵۵۵ متر مربع رفع تصرف شده است.
بطور کلی در خردادماه امسال ۳۴۱ مورد تعرض در اراضی دولتی کل کشور به مساحت ۱۲۷ هکتار رخ داده و البته جمع اجرای احکام ۴۱ مورد به مساحت ۳۰ هکتار و ارزش ۱۲۰۷ میلیارد تومان بوده است.
بگفته جواد خردمند، بهترین علمکرد در رفع تعرض را استانهای فارس، تهران، ایرانشهر و بوشهر و بهترین عملکرد در اجرای احکام را نیز استانهای اردبیل و خراسان رضوی به خود اختصاص دادند. او میزان دریافت گزارش مردمی از وقوع تصرف را ۵۶۳ مورد عنوان نمود.
برمبنای اعلام فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن وابسته به وزارت راه و شهرسازی، تعرض به اراضی دولتی در استانهای مختلف و عملکرد یگان حفاظت سازمان خرداد امسال (۱۴۰۰)، شاملِ رفع ۹ مورد تعرض از ۱۲ هزار و ۹۸۵ مترمربع اراضی در آذربایجان شرقی، رفع ۱۳ مورد تعرض از ۳۲ هزار و ۴۴۰ مترمربع اراضی در آذربایجان غربی، رفع یک مورد تعرض از ۳۰۰ مترمربع اراضی در اردبیل، رفع ۱۱ مورد تعرض از ۵۴ هزار و۵۰۰ مترمربع اراضی در اصفهان، رفع ۱۴ مورد تعرض از ۶ هزار و۳۸۹ مترمربع اراضی در البرز است.
همچنین، رفع ۳۰ مورد تعرض از ۱۷ هزار مترمربع اراضی در ایرانشهر، رفع ۱۶ مورد تعرض از ۵ هزار و ۱۷۰ مترمربع اراضی در ایلام، رفع ۳۰ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۳۹ هزار و ۵۵۵ مترمربع اراضی در بوشهر، رفع ۴۱ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۶۴۵ هزار و ۶۸۰ مترمربع در استان تهران، رفع ۲ مورد تعرض از ۳۵۰ مترمربع اراضی در جنوب کرمان، رفع ۳ مورد تعرض از ۳۷ هزار و ۲۴۰ مترمربع اراضی در چهارمحال و بختیاری، رفع ۷ مورد تعرض از یک هزار و ۲۸۰ مترمربع اراضی در خراسان جنوبی، رفع ۴ مورد تعرض از ۱۳ هزار و ۸۰۰ مترمربع اراضی خراسان رضوی، رفع ۳ مورد تعرض از ۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع اراضی خراسان شمالی، رفع فوری تعرض از ۲۹ مورد تعرض از ۱۸۳ هزار و ۸۳۱ مترمربع زمین در استان خوزستان بخش دیگری از عملکرد یگان حفاظت در فروردین ۱۴۰۰ گزارش شد.
خردمند همچنین، رفع ۴ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۳ هزار و ۷۶۳ مترمربع در سیستان وبلوچستان، رفع یک مورد تعرض از یک هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی در شرق سمنان، رفع ۴۷ مورد تعرض از ۹۱ هزار و ۸۵ مترمربع اراضی در فارس، رفع ۳ مورد تعرض از ۱۱ هزار و ۸۷۲ مترمربع اراضی در قزوین، رفع ۴ مورد تعرض از ۵۱۰ مترمربع اراضی در استان کردستان، رفع ۶ مورد تعرض از ۲۵ هزار و ۴۳۴ مترمربع اراضی در کرمان را همچون کوشش های یگان در این استانها برشمرد.
به گفته ی ایشان، رفع ۳ مورد تعرض از ۲ هزار مترمربع اراضی استان کرمانشاه، رفع ۶ مورد تعرض از ۳۳ هزار و ۸ مترمربع اراضی در کهگیلویه وبویراحمد، رفع ۸ مورد تعرض از ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی در گیلان، رفع یک مورد تعرض از ۵۹۵ مترمربع اراضی در لارستان، رفع ۹ مورد تعرض از ۱۰ هزار و ۶۴ مترمربع اراضی در لرستان، رفع یک مورد تعرض از یک هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی مازندران، رفع یک مورد تعرض از ۴۰۰ مترمربع اراضی در مرکزی، رفع ۶ مورد تعرض از یک هزار و ۶۵۰ مترمربع اراضی در هرمزگان، رفع ۳ مورد تعرض از اراضی دولتی همدان به مساحت ۳ هزار و ۲۵۰ مترمربع، و رفع تعرض از ۲۰ مورد اراضی دولتی به مساحت ۲۷ هزار و ۲۱۵ مترمربع در استان یزد از دیگر مواردی است که یگان در استانها برای خرداد ۱۴۰۰ به انجام رسانده است.
منبع:

1400/04/01
20:12:48
5.0 / 5
1203
تگهای خبر: ارز , علم , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP