مقابله با ساخت و سازهای بدون مجوز در حریم پایتخت جدی تر می شود

مقابله با ساخت و سازهای بدون مجوز در حریم پایتخت جدی تر می شود

شاپ: مدیرکل حریم شهرداری تهران از تهیه پیش نویس تفاهم نامه ای فی ما بین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و اداره کل حریم شهرداری تهران برای مقابله با ساخت و سازهای بدون مجوز در محدوده حریم شهر تهران آگاهی داد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، جلسه مشترک مدیرکل حریم شهرداری تهران، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و رییس امور اراضی استان تهران با موضوع بررسی راهکارهای مقابله جدی با ساخت و سازهای بدون مجوز در محدوده حریم شهر تهران، به میزبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران انجام شد.
علیرضا صادقی مدیرکل حریم شهرداری تهران در این نشست با اعلان اینکه شهر تهران دارای ۱۳۲۰ کیلومتر مربع حریم است، اظهار داشت: حریم شهر تهران بعنوان "ریه های تنفسی" پایتخت از اهمیت زیادی برخوردارست و همیشه حفظ و صیانت از آن در مقابل ساخت و سازهای بدون مجوز مورد توجه شهرداری تهران در این دوره مدیریت شهری بوده است.

وی ادامه داد: از آنجاییکه حریم تهران در ۱۱ منطقه شهرداری تهران قرار دارد، ما بعنوان یکی از نهادهای متولی درصدد هستیم تا بوسیله نگهداشت و حفظ حریم به بهبود کیفیت زندگی و حفاظت از محیط زیست کمک کرده و با ایجاد ظرفیت های گردشگری شامل تفرجگاه های طبیعی و تاریخی از توسعه افسارگسیخته شهر تهران جلوگیری نماییم.

طبق گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، بیان کرد: اداره کل حریم با بهره بردن از تمام توان و ظرفیت خود آمادگی همکاری لازم را برای حفاظت و صیانت از حریم شهر تهران دارد؛ در این راستا پیش نویس تفاهم نامه ای مشترک فی ما بین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و اداره کل حریم شهرداری تهران بمنظور همکاری جهت مقابله با هرگونه ساخت و ساز بدون مجوز در محدوده حریم شهر تهران تهیه شده که طی روزهای آتی به امضاء می رسد.

منبع:

1400/04/01
11:45:30
5.0 / 5
1222
تگهای خبر: شهرداری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP