بیش از ۷۰۰۰ میلیارد از آورده متقاضیان مسكن ملی واریز شد

بیش از ۷۰۰۰ میلیارد از آورده متقاضیان مسكن ملی واریز شد

به گزارش شاپ مدیرعامل بانک مسکن با اعلان اینکه تا حالا بیش از 7600 میلیارد تومان از سهم آورده متقاضیان مسکن ملی واریز شده است، اظهار داشت: نزدیک به 2000 میلیارد تومان از این منابع مردم به پروژه ها اختصاص یافته است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، محمود شایان ضمن اشاره به افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن اظهار داشت: هم اکنون سقف تسهیلات ساخت مسکن به روش های معمول ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی است که امسال سقف تسهیلات مسکن برای سازندگانی که از تکنولوژی های جدید در پروسه ساخت استفاده کنند بیش از دو برابر و به ۴۵۰ میلیون تومان افزوده شده است.
شایان اظهار داشت: از انبوه سازان درخواست می کنم با عنایت به شکاف عرضه با تقاضای مسکن از این تسهیلات ویژه بانک مسکن بهره ببرند تا بتوانیم به تدریج عقب ماندگی های تولید مسکن در کشور را جبران نماییم.
وی درباره میزان عقب ماندگی عرضه از تقاضای مسکن طی سالهای گذشته اظهار داشت: در حالیکه سالانه باید حداقل یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته و تولید می شد اما طی سالهای گذشته این میزان به کمتر از ۴۰۰ هزار واحد رسیده است.
طبق اعلام بانک مسکن، مدیرعامل این بانک اضافه کرد: در همین راستا افزایش سقف تسهیلات ساخت برای واحدهای دارای فناوری نوین به ۴۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی، مشوق بانک مسکن برای تحریک سمت عرضه است و یک فرصت مناسب برای انبوه سازان خواهد بود.
شایان همین طور درباره مشارکت بانک در تامین ملی پروژه های سراسری اظهار داشت: در این عرصه بانک مسکن در قالب برنامه اقدام ملی مسکن نسبت به تامین مالی برخی از واحدهای مسکونی اقدام نموده است.
وی اظهار داشت: در این حوزه متقاضیان به جهت اینکه بتوانند از ابتدا در پروژه مشارکت داشته باشند ۴۰ میلیون تومان سهم الشرکه خودرا واریز کردند که تا حالا بیش از ۷۶ هزار میلیاردریال از سهم آورده متقاضیان توسط۱۸۰، ۶۴۳ نفر واریز شده است.
مدیرعامل بانک مسکن افزود: از منابعی که از طرف متقاضیان برای ساخت مسکن ملی واریز شده، تا حالا نزدیک به ۲۰ هزار میلیاردریال از این منابع مردم به پروژه ها اختصاص یافته است. ضمن این که حدود ۱، ۱۱۴ میلیاردریال از منابع مالی بانک تزریق شده است.
شایان با اشاره به اینکه استقبال خوبی از این طرح شده است تصریح کرد: بانک مسکن به تعهدات خود پایبند است و امیدواریم بتوانیم در بازه زمانی مشخص واحدهای مسکن ملی تکمیل و به متقاضیان واگذار شود.
منبع:

1400/03/28
13:35:12
5.0 / 5
1288
تگهای خبر: برند , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲