معاون وزارت راه و شهرسازی:

900 كیلومتر خط ریلی اولویت دار در كشور درحال اجراست

900 كیلومتر خط ریلی اولویت دار در كشور درحال اجراست

به گزارش شاپ اردبیل معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: ۹۰۰ کیلومتر پروژه ریلی در کشور با اولویت درحال راه اندازی است.


عباس خطیبی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: از ۱۰ هزار کیلومتر طرح ریلی مطالعه شده در کشور ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر درحال ساخت است که ۹۰۰ کیلومتر آن با اولویت و شتاب مناسب شکل اجرایی به خود گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تا آخر سال جاری ۶۵۰ کیلومتر پروژه راه آهن در کشور به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: راه آهن اردبیل – میانه به طول ۱۷۵ کیلومتر جزو پروژه های ریلی اولویت دار کشور است.
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های وزارت راه و شهرسازی ضمن اشاره به پیشرفت متوسط ۷۵ تا ۸۰ درصدی پروژه های ریلی مهم نظیر بستان آباد – تبریز، همدان – سنندج، و اردبیل – میانه اظهار داشت: راه آهن اردبیل – میانه جزو ۸ پروژه ریلی اولویت دار کشور بشمار می رود.
خطیبی به سرعت مطلوب راه آهن اردبیل – میانه در دو سال گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: در بخش زیرسازی ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد می باشیم و بخش های ایستگاهی راه آهن اردبیل – میانه هم با پیشرفت ۵۵ درصد در حال انجام می باشد.
وی راه اندازی ۳ ایستگاه فیروزآباد، گنجگاه و میهمان دوست را خاطرنشان کرد و بیان نمود: ساختمان ایستگاه راه آهن اردبیل با پیشرفت ۹۸ درصد در بخش ساختمان و محوطه سازی که در مرحله انجام است در ماههای آینده به صورت رسمی افتتاح می شود.
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های وزارت راه و شهرسازی کل زیربنای این ساختمان پرارزش را ۴ هزار و ۸۰۰ متر اعلام و خاطرنشان کرد: ایستگاه راه آهن اردبیل یکی از زیباترین بناهای ایستگاهی کشور است که در کنار ساختمان اصلی دارای بخش های تاسیساتی و فنی است.
خطیبی اظهار داشت: در بخش روسازی و ریل گذاری کار با سرعت مناسب به پیش می رود و ۶۱ کیلومتر ریل گذاری در راه راه آهن اردبیل – میانه به انجام رسیده است.
وی به نیاز این پروژه به یک هزار میلیارد تومان اعتبار اشاره نمود و اضافه کرد: تا آخر سال ۱۴۰۰ راه آهن اردبیل – میانه به صورت کامل آماده بهره برداری خواهد شد.
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های وزارت راه و شهرسازی در انتها از آغاز مطالعات راه آهن اردبیل به پارس آباد اطلاع داد و بیان نمود: از سال آینده این پروژه اجرایی می شود.
منبع:

1400/03/22
14:08:58
5.0 / 5
1102
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP