مدیركل راهبری شغلی كمیته امداد خبر داد

ایجاد ۴۰ درصد اشتغال خالص كشور توسط كمیته امداد

ایجاد ۴۰ درصد اشتغال خالص كشور توسط كمیته امداد

به گزارش شاپ از گیلان مدیرکل راهبری شغلی کمیته امداد، با اشاره به اینکه امسال هم حدود ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را برنامه ریزی کردیم، اظهار داشت: کمیته امداد یکی از بزرگترین بنگاه های تولید شغل در کشور است و بنابراین در سال ۹۹ بالغ بر ۴۰ درصد اشتغال خالص کشور توسط کمیته امداد به وجود آمد.


احمد خانی در حاشیه بازدید از صنایع ابریشم شهرستان لنگرود، به اهمیت نوغان و ابریشم برای تولید فرش دستباف اشاره نمود و اظهار داشت: هم تولید نخ ابریشم و هم مصرف نخ ابریشم را به مددجویان واگذار کردیم.
وی با تکیه بر ضرورت تکمیل چرخه صنعت ابریشم با حضور مددجویان، خواهان مشارکت فرمانداران شد و اظهار نمود: خوشبختانه شاهد افزایش ۱۰ درصدی توزیع تخم نوغان و تولیدات مددجویی در استان گیلان بودیم و انتظار رشد دو برابر در سال آینده را داریم.
مدیرکل راهبری شغلی کمیته امداد، صنعت ابریشم را صنعت ذاتی گیلان دانست و خاطرنشان کرد: کمیته امداد یکی از بزرگترین بنگاه های تولید شغل در کشور است و بنابراین در سال ۹۹ بالغ بر ۴۰ درصد اشتغال خالص کشور توسط کمیته امداد بوجود آمد.
خانی، با اشاره به اینکه امسال هم حدود ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را برنامه ریزی کردیم، افزود: اولویت ما توسعه زنجیره های ارزش است. از آنجایی که بخش زیادی از جامعه مددجویی کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند بنابراین اولویت داریم مشاغل خانگی همچون قالیبافی را توسعه دهیم.
وی ضمن اشاره به نیاز قالیبافی به تولید پیله و خرید نخ ابریشم و تولید پشم از دام، بر تکمیل زنجیره های ارزش مددجویی تصریح کرد و متذکر شد: سال جاری چند طرح مختلف داریم که مهم ترین آنها در حوزه اشتغال خرد است. کمیته امداد بعنوان بنگاه های مستقل کوچک بالغ بر ۷۰ هزار فرصت شغلی خانگی را تعریف کرده ا ست.
مدیرکل راهبری شغلی کمیته امداد، همینطور از ایجاد ۷۰ هزار طرح راهبری شغلی به صوت مشاغل منفرد اطلاع داد و خاطرنشان کرد: مجموعه این مشاغل در چارچوب یک زنجیر در کنار هم قرار می گیرند و مدیریت متمرکز دارند.
خانی، با اشاره به اینکه در حوزه کاریابی و جذب مددجویان در بازار کار هم بالغ بر ۷۰ هزار فرصت شغلی را در دستور کار داریم، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم یک سوم اشتغال خالص کشور را در کمیته امداد رقم بزنیم.
وی از پرداخت بالغ بر ۷۰۰۰ میلیار تومان اعتبار قرض الحسنه توسط شبکه بانکی و صندوق امداد ولایت طی سال قبل اطلاع داد و تصریح کرد: سال جاری هم ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد شغل برای ۲۰۰ هزار نفر در دستور کار قرار دارد.
منبع:

1400/03/20
00:12:48
5.0 / 5
1433
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP