توسعه همكاریهای بین المللی برای مقابله با مخاطرات

توسعه همكاریهای بین المللی برای مقابله با مخاطرات

رئیس سازمان زمین شناسی تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی، خشکسالی، بروز سیل و زمین لغزش را از چالش های کشور نام برد و اظهار داشت: امیدواریم در زمینه استفاده از تکنولوژی های های تک و ماهواره ای و برگزاری دوره های آموزشی بتوانیم با سازمان زمین شناسی دانمارک و گرینلند همکاریهای مشترک داشته باشیم.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا شهیدی در نشست مجازی سازمان زمین شناسی با سازمان زمین شناسی دانمارک و گرینلند با ابراز امیدواری از اینکه با شناسایی درست از توانمندی ها و نیازهای هر دو سازمان آینده همکاریهای علمی با یکدیگر برنامه ریزی شود، تصریح کرد: تولید نقشه های زمین شناسی کوچک، متوسط و بزرگ مقیاس زمین شناسی و اکتشافی، شناسایی و پایش مخاطرات زمین شناسی، اجرای پروژه های ملی و بین المللی، مسئولیت تولید نقشه های زمین شناسی خاورمیانه در لایه های مختلف (به عنوان مسئول CGMW) و برگزاری ۳۹ گردهمایی تخصصی ملی و بین المللی علوم زمین در ایران همچون فعالیتهای این سازمان است.
به نقل از ایشان، امروزه هم با عنایت به تغییرات اقلیمی در سطح جهان و بخصوص در ایران با مشکلاتی از قبیل تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی، خشکسالی، بروز سیل و زمین لغزش در بعضی نقاط، فرونشست و ریزگردها روبرو شده ایم.
شهیدی با ابراز امیدواری از این که با همکاریهای علمی منطقه ای و بین المللی بخصوص میان سازمان های زمین شناسی بتوانیم بر پاره ای از این مشکلات چیره شویم، خاطرنشان کرد: امیدواریم در زمینه استفاده از تکنولوژی های های تک و ماهواره ای و برگزاری دوره های آموزشی هم همکاری نماییم و بعد از اتمام همه گیری بیماری کووید ۱۹ به صورت حضوری میزبان طرف دانمارکی باشیم.
در این جلسه همینطور مهندس دری، معاون اکتشاف این سازمان هم اظهار داشت: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران از توسعه همکاری ها در زمینه اکتشاف مواد معدنی در مناطق تحت الارضی، املاح تبخیری و استفاده از منابع ژئوترمال و شیرین سازی آب دریا استقبال خواهد نمود.
به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، حاضران در این جلسه ضمن معرفی نمایندگانی از دو طرف نسبت به تبادل اطلاعات و بررسی بیشتر موضوعات مشترک جهت انعقاد تفاهمنامه در آینده توافق کردند.
منبع:

1400/03/18
22:41:59
5.0 / 5
1559
تگهای خبر: آموزش , بیماری , تولید , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳