مدیركل دفتر نگهداری راه های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای:

نگهداری از ۱۷۸ هزار كیلومتر راه فرعی و روستایی نیازمند اعتبارات ویژه است

نگهداری از ۱۷۸ هزار كیلومتر راه فرعی و روستایی نیازمند اعتبارات ویژه است

به گزارش شاپ لرستان مدیرکل دفتر نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: درمجموع بیشتر از ۱۷۸ هزار کیلومتر راه فرعی و روستایی در کشور وجود دارد که نگهداری از آنها نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.


فیروز قیاسی در مسافرت به لرستان که امروز ۱۴ خردادماه صورت گرفت، از وجود ۱۷۸ هزار کیلومتر راه روستایی و فرعی در کشور اطلاع داد و اظهار نمود: از این میزان راه، ۱۴۱ هزار کیلومتر راه روستایی و ۳۷ هزار کیلومتر راه فرعی است که نگه داری از این میزان راه نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع راه های روستایی کشور ۱۱۱ هزار کیلومتر آسفالته، ۳۰ هزار کیلومتر شوسه و خاکی است که سهم لرستان از طریق های روستایی ۶۱۰۰ کیلومتر بوده و ۴۲۰۰ کیلومتر آن آسفالته است.
مدیرکل دفتر نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه ضریب برخورداری استان از طریق روستایی آسفالته ۷۰ درصد است، تصریح کرد: با عنایت به اقدامات خوبی که پارسال و سال جاری در استان اجرایی شده است امید می رود این ضریب به ۸۰ درصد ارتقا یابد.
قیاسی افزود: طول راه های فرعی استان هم ۵۷۰ کیلومتر است که پارسال حدود ۶۰ کیلومتر روکش آسفالت در این محورها صورت گرفته است که جا دارد از مجموعه استان قدردانی نماییم.
وی با قدردانی از عملکرد راهداری لرستان در بازسازی راه های صدمه دیده از سیل سال ۹۸ بخصوص محور خرم آباد_پلدختر، افزود: اجرای ۳۵۰ کیلومتر روکش آسفالت و بهسازی و ساخت ۱۴۰ دستگاه پل و ابنیه فنی بخصوص پل شهید سلیمانی کار بزرگی است و انصافاً عملکرد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در سیل و بازسازی بعد از سیل ۹۸ فوق العاده بوده و جای تقدیر دارد.
مدیرکل دفتر نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان نمود: با عنایت به تجربه خوب لرستان در اجرای چیپ سیل، سال جاری ۱۰۰ کیلومتر روکش حفاظتی اسلای سیل و چیپ سیل در لرستان اجرا می شود.
قیاسی افزود: از تخصیص ۵۰ میلیاردریال اعتبار برای حذف نقاط پر تصادف در محورهای فرعی و روستایی لرستان اطلاع داد.
گفتنی است، قیاسی در این سفر از روکش آسفالت و حذف نقاط حادثه خیز محورهای فرعی و روستایی شهرستان های بروجرد، دورود، خرم آباد، چگنی و پلدختر و پروژه های بازسازی سیل ازجمله تعریض محور خرم آباد_ پلدختر، پل های شهید سلیمانی و پران پرویز و محور فرعی پلدختر_دهلیج بازدید کرد.
منبع:

1400/03/15
12:55:07
5.0 / 5
1089
تگهای خبر: دستگاه , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP