معاون وزیر راه در گفت وگو با شاپ:

قطعی برق اختلالی در بنادر ایجاد نكرد

قطعی برق اختلالی در بنادر ایجاد نكرد

به گزارش شاپ در پی قطعی برق و خاموشی های پراکنده در کشور که طی روزهای گذشته جداول آن نیز انتشار یافت، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود: به سبب داشتن امکانات و تجهیزاتی مانند ژنراتور برق اضطراری و نیروگاه در بنادر کشور، خسارت و اختلالی در این روزها نداشتیم.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته قطعی برق و خاموشی های پراکنده در کشور که البته با یک روز تاخیر وزارت نیرو جداول آنرا منتشر کرد، خسارات و لطمه هایی در بخش های مختلف به وجود آورد و از مردم تا بخش های مختلف اقتصادی و صنعتی نسبت به این مسئله گلایه هایی مطرح نمودند.
محمد راستاد -معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی- در گفت و گو با ایسنا درباره این که آیا قطعی برق خسارات و اختلالی در بنادر و عملیات بندری و دریایی کشور ایجاد کرده است؟ اظهار نمود: به سبب این که بنادر کشور به ژنراتور برق اظطراری یا نیروگاه مجهز هستند تا کنون این مشکل به وجود نیامده است.
وی ادامه داد: اگر در دقایقی هم برق قطع شده است بلافاصله باردیگر عملیات بندری و دریایی را با بهره گیری از این تجهیزات و زیرساخت ها از سر گرفتیم و اجازه ندادیم مشکل و اختلالی دراین زمینه به وجود بیاید.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: علاوه بر برق شبکه سراسری در بعضی بنادر نیروگاه های مجهز و خوبی راه اندازی شده که می توان به بندر بوشهر و امیرآباد اشاره نمود که البته این نیروگاه ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده اند و در بعضی دیگر از بنادر نیز مانند بندر چابهار در حال راه اندازی نیروگاه هستیم.
راستاد اظهار داشت: نیروگاه های برق در وهله نخست برای تامین برق بندر راه اندازی شده اند اما مسلما برق مازاد آن به شبکه سراسری تزریق خواهد شد اما این مسئله را با اطمینان می توان اظهار داشت که هیچ صدمه ای در ایام گذشته ناشی از قطعی برق به بنادر وارد نشده و اجازه آنرا نداده ایم.
منبع:

1400/03/05
11:35:24
5.0 / 5
1289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP