عضو كمیسیون كشاورزی ؛

واردات تخم مرغ نطفه دار و مرغ منجمد برای كنترل بازار

واردات تخم مرغ نطفه دار و مرغ منجمد برای كنترل بازار

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از واردات ۲۰ میلیون تخم مرغ نطفه دار در ماه اطلاع داد و اظهار داشت: در کنار این مسئله، واردات مرغ منجمد برای ذخایر استراتژیک در دستور کار قرار دارد تا بازار گرفتار مشکل نشود.پرویز اوسطی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره افزایش قیمت جوجه یک روزه و احتمال ایجاد بحران مجدد در بازار مرغ و نحوه ورود مجلس از جایگاه نظارتی به این مسئله اظهار داشت: اخیراً ما جلسه ای با حضور مسؤلان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و بانک مرکزی داشتیم و این مسئله به صورت مفصل مورد بررسی قرار گرفت.
وی ضمن اشاره به این که فعلا شاهد آرامش نسبی در بازار مرغ هستیم، اظهار داشت: باید تلاش نماییم این آرامش در ماههای آینده هم برقرار باشد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: الان فرآیند جوجه ریزی در واحدهای تولیدی، به خوبی در حال انجام می باشد و حدود ۱۱۷ تا ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شده که البته این دقیقاً به اندازه نیاز کشور است و ما باید با ضریب اطمینان بیشتری حرکت نماییم تا گرفتار مشکل نشویم؛ در این راستا وزارت جهاد کشاورزی دو اقدام انجام داده است؛ نخستین اقدام آنها واردات ماهیانه ۲۰ میلیون تخم مرغ نطفه دار به کشور است و اقدام دوم هم واردات مرغ منجمد است که توسط شرکت پشتیبانی امور دام انجام شده و بعنوان ذخایر استراتژیک نگهداری می شود.
اوسطی خاطرنشان کرد: با این اقدامات پیشبینی می نماییم که در ماههای آینده شاهد آرامش بیشتری در بازار مرغ باشیم.
وی ضمن اشاره به این که جوجه یک روزه نرخ مصوب دارد، اضافه کرد: واحدهای مرغ مادر باید جوجه یک روزه را با نرخ مصوب در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهند ضمن این که قرار شده وزارت جهاد کشاورزی این مسئله را هم مدیریت کند تا مشکلات موجود رفع گردد.
اوسطی درباره این که با عنایت به شرایط خشکسالی و شرایط نامطلوب مراتع، احتمال افزایش قیمت گوشت قرمز وجود دارد؟، اظهار داشت: این نگرانی وجود دارد چون که خشکسالی باعث فقیرتر شدن مراتع و کاهش تولید علوفه شده است و در بسیاری از مناطق کشور، دامداران ناچار به فروش دام های مولد خود شده اند؛ ازاین رو باید سریع تر تدبیری برای این مسئله اندیشیده شود تا دامداران دام های خویش را نگه دارند و در ماههای آینده با بحران کمبود دام و گوشت قرمز مواجه نشویم.
وی از دستگاههای مسئول در این عرصه خواست تدابیر لازم را برای مدیریت این امر اتخاذ و عملیاتی کنند تا این نگرانی ها برطرف شود.

1400/03/04
10:06:35
5.0 / 5
1098
تگهای خبر: آرامش , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP