جریمه اشتباه مسافران در روزها و جاده ای كه نباید!

جریمه اشتباه مسافران در روزها و جاده ای كه نباید!

در پی اعمال ممنوعیت و محدودیت های تردد برای وسایل نقلیه در جاده های کشور ناشی از انتشار ویروس کرونا، جریمه های اشتباهی برای تعدادی از مسافران و حتی مردم بومی یک منطقه ثبت شده است که بنظر می رسد این اشتباه برای سامانه های ثبت جریمه و تفکیک نادرست پلاک های ثبت شده در محورهای مواصلاتی رخ داده است.



به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در ماه ها و سال قبل ممنوعیت و محدودیت های تردد روزانه و حتی ساعتی برای محورهای مواصلاتی و شهرهای قرمز و نارنجی وضع شد، تا مردم به سفر نروند و از شیوع و گسترش ویروس کرونا جلوگیری شود. البته این ممنوعیت ها گاهی آنطور که باید جدی گرفته نشده و بعنوان مثال می توان به منع تردد و سفرهای جاده ای در روزهای قبل، حین و پس از تعطیلات عید فطر امسال اشاره نمود که در نتیجه شاهد افزایش سفرهای جاده ای با وسایل نقلیه شخصی بودیم.

در این میان اما تعدادی از خودرو های شخصی مردم و مسافران در روزها و در محورهایی که نباید، جریمه شدند و پیامک های جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی برای آنها ارسال شد که برمبنای اطلاعات و آمار دریافت شده از طرف خبرنگار ایسنا برخی اشتباهات محاسباتی دراین زمینه رخ داده است.

بر اساس مصوبات و پروتکلهای ابلاغ گردیده در روزهای اعمال محدودیت های کرونائی تردد، مرکز مدیریت راه های کشور موظف شده که همه پلاک های ثبتی توسط دوربین هایش را برای پلیس ارسال نماید تا مالکان این خودرو ها با تردد در مناطق قرمز یک میلیون تومان و مناطق نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه شوند و در ایام ممنوعیت تردد مانند ایام اعلام شده در عید فطر امسال این جریمه ها در همه محورهای مواصلاتی کشور باید اعمال شده و از تردد خودرو ها جلوگیری می شد که البته نشد.

اما در هفته های گذشته برخی مسافران و حتی مردم مناطق بومی نسبت به ثبت و ارسال پیامک های اشتباهی جریمه به سبب ترددهای بدون مجوز در وضعیت قرمز، نارنجی یا در روزهای ممنوعیت گلایه داشتند و بررسی ها نشان میدهد این اشتباه محاسباتی از طرف سامانه های ثبت جریمه رخ داده است و البته مردم با مراجعه به پلیس می توانند این مشکل خودرا حل کنند.

اما در بعضی مواقع مسافرانی نسبت به جلوگیری پلیس از تردد آنها از یک محور در ایام بعد از ممنوعیت و ثبت جریمه به سبب تردد غیر ضرور وسایل نقلیه در معابر شهر های با وضعیت قرمز گلایه دارند چونکه سفر آنها بعد از ممنوعیت تردد در روزهای عید فطر بوده است و شهر مقصد آنها نارنجی و قرمز نبوده است که البته چنین مسائلی نیز با مراجعه به پلیس قابل حل است اما این اشتباهات می تواند پیامدها و گاهی هزینه هایی هم در پی داشته باشد که با به روز رسانی سامانه ها و سیستم ثبت و تفکیک پلاک های بومی و غیر بومی، مجاز و بدون مجوز این مشکل قابل حل و فصل است.





منبع:

1400/03/03
21:22:15
5.0 / 5
1265
تگهای خبر: رنگ , سیستم , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱