سرنوشت كشتی كرونائی توقیفی به كجا رسید؟

سرنوشت كشتی كرونائی توقیفی به كجا رسید؟

شاپ: در هفته ای که گذشت یک کشتی پانامایی که از مبدا آلمان به بندر امام خمینی (ره) آمده بود به سبب مثبت شدن تست کرونای چهار خدمه آن اجازه پهلوگیری را پیدا نکرد و اکنون تکلیف و سرنوشت این کشتی مشخص نشده است.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در ایام گذشته خبری منتشر گردید در خصوص اینکه کرونای هندی بوسیله استان های جنوبی وارد کشور شده است و کشتی پانامایی در بندر امام خمینی (ره) با وجود مثبت شدن تست خدمه آن اجازه پهلوگیری دریافت نمودند.

چنگیر جوادپور – مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی – ضمن تکذیب این شایعه و خبر ورود کرونای برزیلی بوسیله کشتی پانامایی مذکور اظهار نمود: یک فروند کشتی پانامایی از مبدا آلمان وارد لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) شد که بار آن جو بود و ۲۵ خدمه هندی داشت. ماموران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طبق معمول و پیش از ورود کشتی به بندر از خدمه آن تست کرونا گرفتند که تست چهار نفر آنها مثبت شد.

وی افزود: براین اساس این کشتی در لنگرگاه خورموسی متوقف و اجازه پهلوگیری به آن داده نشده است. البته تا این لحظه برزیلی بودن یا نوع ویروس کرونای این چهار خدمه تایید نشده و احیانا تا پس فردا این مساله مشخص می شود، بدین سبب تا اعلام نتیجه کشتی پانامایی مذکور اجازه پهلوگیری ندارد و باید تا اختتام زمان قرنطینه در این وضعیت بمانند.

در حال حاضر و با وجود گذشت چهار روز از انتشار این خبر سرنوشت کشتی پانامایی معین نیست و باید دید چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد و مالک و خدمه این کشتی برای تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی (ره) چه پروتکل هایی را باید مدنظر داشته باشند.

البته قبل از این نیز حسین عباس نژاد- مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی- به ایسنا گفته بود که از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا همه دستورالعمل های اعلام شده برای مقابله با ویروس کرونا اجرا و پروتکلهای سختگیرانه تری برای کشورهای پرخطر در نظر گرفته شده اند که یکی از آنها عدم اجازه خروج از کشتی به خدمه کشورهای پرخطر است.منبع:

1400/03/01
10:26:14
5.0 / 5
1516
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP