اچ پی گالری فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری

اچ پی گالری فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری

شاپ: کارتریج اصلی ترین قطعه پرینتر است و نکته مهم در هنگام خرید چاپگر نوع مواد مصرفی است، برای اینکه اگر کیفیت خوبی نداشته باشد ممکنست هزینه زیادی برای شما داشته باشد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، اجزای مورد استفاده در چاپگرهای جوهر افشان جوهر و در چاپگرهای لیزری پودر یا تونر نامیده می شوند. به ظرفی که جوهر یا تونر در آن قرار می گیرد کارتریج پرینتر گفته می شود که استوانه ای شکل می باشد.
بسیاری از تازه واردان بازار تجهیزات اداری اطلاعی از کارتریج پرینتر ندارند و می خواهند مدلول کلمه کارتریج را بدانند. اگر گرامر از نظر شما کارتریج باشد، باید بگوییم که کارتریج در انگلیسی همان مدلول استوانه یا گلوله را دارد. مدلول استفاده شده در چاپگر نسبتاً نزدیک است.
کارتریج منبع ذخیره سازی جوهر چاپگر یا تونر است؛ وقتی نوبت به استفاده از چاپگر می رسد کاربران اغلب کارتریج ها را از جوهر یا تونر تشخیص نمی دهند و به اشتباه معتقدند که کارتریج در حال چاپ است نه موادو باید بدانید که فقط جوهر یا تونر داخل کارتریج چاپ می کند.
یک کارتریج جوهر افشان با مخلوط کردن رنگ های جوهر سیاه و رنگی و سر نازل سوزن روی چاپگر پروسه چاپ را انجام می دهد.

در این چاپگرها، کارتریج بصورت قطرات بسیار کوچکی بوسیله نازل سوزنی روی کاغذ قرار می گیرد و مانند اسپری عمل می کند و در حقیقت یک سیستم چاپ حرارتی ترمال یا پیزو است. در سیستم های حرارتی جوهر بر روی صفحه نمایش توسط گرما تولید می شود.
سیستم پیزو توسط گرما نیست و جوهر تولید شده در سیستم، برقی یا لرزان مانند عملکرد چاپگرهای کارتریج لیزری hp است و کارتریج های مغناطیسی در چاپگرهای لیزری کار می کنند. بعد از سیلندر کارتریج با حامله کردن لیزر و جذب تونر، کاغذ بوسیله تونر چرخان عبور می کند تونر داغ را جذب می کند و بوسیله یک سری فرایندهای مکانیکی چاپ می شود.
پس از خرید چاپگر جدید، خواهید دید که یک کارتریج جدید در داخل آن قرار دارد. این کارتریج که در ابتدا کارتریج استارتر نامیده می شود از این جهت که دارای حدود ۴۰٪ پودر است با کارتریج های دیگر متفاوت می باشد. در حقیقت ظرفیت استارت کارتریج ۱۰۰% است اما به سبب اشان بودن دستگاه پر نیست. وقتی کارتریج استارت در حال اتمام است اگر ابتدا شارژ شود، ۱۰۰٪ شارژ می شود.
زمانی تعویض کارتریج
بیشتر عیب هایی که مشاهده می کنید مربوط به چاپگرها، تونر و کارتریج است. بدین سبب بهتر است بلافاصله کارتریج را با چاپ کم رنگ چاپگر شارژ کنید. حالا این سوال مطرح می شود که تفاوت شارژ کارتریج و تعویض کارتریج چیست. در حقیقت تفاوت آنها این است که کارتریج شارژ شده توسط یک متخصص باردیگر بررسی شده است و همان کارتریج با جایگزینی قطعات مانند بشکه ها و مجموعه تراشه ها باردیگر بازگردانی می شود.
اما تعویض کارتریج به این معنا است که ما یک کارتریج اصلی جدید یا یک طرح جدید خریداری می نماییم و کارتریج قدیمی را جایگزین می نماییم. اگر شما مصرف کننده ای هستید که می خواهید یک شارژ کارتریج را بجای کارتریج اصلی یا طراحی شده مصرف کنید باید بدانید که بعد از هر بار شارژ کیفیت کارتریج کاهش پیدا می کند و طبیعتاً کیفیت چاپ نیز پایین خواهد آمد.
اگر از کارتریج اصلی استفاده می کنید، می توانید کارتریج را حدود ۱۵ تا ۳۰ بار شارژ کنید. برای کارتریج های طراحی، این تعداد دوازده بار است و تونر و جوهر وارد شده به چاپگر به حجم اصلی جوهر در کارتریج طرح اصلی نخواهد رسید.
شارژ کارتریج چیست؟
کارتریج را می توان یکی از قسمت های مهم چاپگر دانست، برای اینکه بدون این قسمت چاپگر نمی تواند کار چاپ را انجام دهد و در عین حال کارتریج می تواند بخشی مفید از این دستگاه تلقی شود که قابل جایگزینی است. مواردی که چاپگر شما از آنها استفاده می نماید بعد از مدتی تمام شده و باید جایگزین آنها شوید. برای حل این مشکل دو راه وجود دارد، اول اینکه کارتریج چاپگر را شارژ کنید و کارتریج اصلی را خریداری نموده و از کارتریج قدیمی را خارج کنید.
کارتریج اصلی با کیفیت و گران تر است بدین سبب خرید کارتریج اصلی هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت و هزینه خرید کارتریج چاپگر ممکنست طی یک سال از قیمت خرید چاپگر شما بیشتر شود.

روش دیگر برای تمدید کارتریج چاپگر شارژ کارتریج است. این مورد بیشتر در چاپگرهای لیزری دیده می شود برای اینکه در مورد چاپگرهای جوهر افشان شارژ کارتریج می تواند به دستگاه شما لطمه برساند. می توانید کارتریج های چاپگر را باتوجه به کیفیت تونر اجاره ای، مارک دستگاه و نوع چاپگری که دارید شارژ کنید و می توانید بدون خرید کارتریج جدید و صرفه جویی در هزینه ها از همان کارتریج باردیگر استفاده کنید.
بسته های کارتریج در مارک ها و مشخصات مختلف در بازار موجود است. هرچه کیفیت تونر کارتریج شارژ شده بالاتر باشد، کیفیت چاپ نیز بهتر است. در مرحله اول برای شارژ کارتریج کارتریج کاملاً سرویس می شود و پودر موجود کاملاً از بین می رود. سپس با بهترین پودر شارژ و سپس توسط دستگاه موجود آزمایش می شود. در کارتریج ها بعد از حمل و نقل نمی توانیم به کیفیت مورد نیاز برسیم و کیفیت کارتریج هنوز پایین است که با تعویض این قطعه که یک مسئله آزمایشی کامل برای تعیین این که کدام قسمت باید تعویض شود، حل می شود.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/02/28
21:31:52
5.0 / 5
1091
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP