در گفت وگو با شاپ مطرح شد

از كارخانه های بزرگ و با سابقه خبری نیست

از كارخانه های بزرگ و با سابقه خبری نیست

به گزارش شاپ رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اعلان اینکه اگر شعار امسال را بجای بنرهای بالای ادارات و کارخانه ها در عملکرد مسئولان ببینیم تاثیرگذاری بهتری در پشتیبانی از تولید داخلی و حفظ امنیت شغلی کارگران خواهد داشت، اظهار داشت: امروز به سبب نبود نگاه ملی به صنعت از کارخانه های بزرگ و با سابقه خبری نیست.ناصر چمنی در گفت و گو با ایسنا تحقق شعار سال را سبب حفظ امنیت شغلی کارگران دانست و اظهار داشت: معتقدم با مانع زدایی و پشتیبانی از تولید می توانیم امنیت شغلی کارگران را تضمین نماییم. اگر شعار سال را بجای بنرهای سردر ادارات و کارخانه ها در عملکرد مسئولان ببینیم بمراتب تاثیرگذاری بهتری در پشتیبانی از تولید داخلی و امنیت شغلی کارگر خواهد داشت و بسیاری از مشکلات جامعه کارگری حل خواهد شد.

وی افزود: پشتیبانی از کارگر با امنیت شغلی محقق می شود و امنیت شغلی در سایه رفع موانع تولید به دست می آید. یکی از موانع موجود تبصره یک ماده ۷ قانون کار است که نزدیک به سه دهه روی زمین مانده و هیچ دولتی به آن نپرداخته است.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اضافه کرد: وزارت کار مکلف است بخشنامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار را که از سال ۱۳۶۹ به تصویب رسیده تدوین و به هیات دولت ارسال نماید ولی متاسفانه با گذشت بیش از سه دهه این بخشنامه هنوز به سرانجام نرسیده و همچنان در کارهای مستمر با نیروی کار قرارداد موقت بسته می شود.

به گفته چمنی در صورتیکه تکلیف تبصره ۱ و ۲ ماده ۷ قانون کار مشخص شود مشکل ۹۶ درصد جامعه کارگری برطرف می شود و امنیت شغلی به کارگران برمی گردد.

وی درعین حال نبود نگاه ملی به مقوله تولید داخلی را سبب زیان بنگاهها و بخشهای تولیدی دانست و با اشاره به بازگشت کارخانه ارج به چرخه تولید، اضافه کرد: زمانی که برخی کشورها نمی توانستند حتی دوچرخه تولید کنند کارخانه ارج مشغول کار بود و اگر تولیدات آنرا با تولیدات امروز لوازم خانگی و الکتریکی کشورهای دیگر مقایسه نماییم می بینیم که به لحاظ کیفیت بهتر و مطلوبتر بود و پتانسیل صادراتی داشت ولی امروز به سبب برخی سوء مدیریتها و نبود نگاه ملی به صنعت، خیلی از کارخانه های بزرگ و با سابقه گرفتار رکود و تعطیلی شدند و خبری از آنها نیست.

به گفته چمنی باتوجه به فراهم بودن بسترها و زیرساختهای لازم، باید به سمت ارتقای خط تولید و استقرار تکنولوژی در کارخانه ها برویم و نگاه ملی به تولید داشته باشیم درغیر این صورت کشورهای همسایه بازارها را یکی بعد از دیگری در اختیار می گیرند.

منبع:

1400/02/23
22:21:48
5.0 / 5
1278
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP