مقام مسئول ؛

ارز واردات روغن خام تخصیص یافت

ارز واردات روغن خام تخصیص یافت

به گزارش شاپ، مدیرکل دفتر امور خدمات تجاری وزارت صمت اظهار داشت: بعد از رایزنی با بانک مرکزی 100 میلیون دلار برای ترخیص روغن خام موجود در بنادر تخصیص یافت که این کالا اکنون در حال ترخیص است.صدیف بیک زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد گرانی نان در بعضی از نانوایی ها، گفت: بصورت رسمی افزایش قیمتی در نان نداشته ایم و ستاد تنظیم بازار تصمیمی در این خصوص نگرفته است. اگر قرار باشد در این مورد تصمیم گیری شود موضوع در ستاد مطرح و بوسیله کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان کشور اعلام و برای اجرا به استانداران سراسر کشور بعنوان رؤسای کارگروه تنظیم بازار استان ابلاغ می شود؛ اما درحال حاضر هیچ برنامه ای در این مورد در دستور کار نیست.
مدیرکل دفتر امور خدمات تجاری وزارت صمت اضافه کرد: نان بعنوان کالای اساسی حساسیت خاصی دارد و برای افزایش قیمت آن، از قبل تصمیم گیری می شود.
وی اشاره کرد: اگر یک واحد نانوایی مبادرت به گران کردن نان کند، این اقدام تخلف بوده و مردم می توانند این تخلف را به شماره تماس ۱۲۴ اطلاع دهند تا با متخلف برخورد شود.
بیک زاده در مورد میزان تخصیص ارز برای ترخیص روغن خام موجود در بنادر نیز اظهار داشت: بعد از رایزنی با بانک مرکزی، حدود ۱۰۰ میلیون دلار برای روغن های خام موجود در بنادر تخصیص یافت.
وی اضافه کرد: بعد از تخصیص ارز، این محموله ها در حال ترخیص است.

1400/02/23
10:47:28
5.0 / 5
1275
تگهای خبر: ارز , بازار , حساسیت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱