وزیر راه اعلام كرد

نفروختن بلیت سفر به كرونایی ها

نفروختن بلیت سفر به كرونایی ها

وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود که هیچ بیمار کرونایی نمی تواند با وسایل حمل و نقل عمومی سفر برود چون بلیتی به او فروخته نخواهد شد و بر مبنای رصدهای صورت گرفته موبایلی آنها عموما سفرهای درون شهری داشته اند نه برون شهری.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، به دنبال طرح اظهارات ایرج حریرچی –معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی – در خصوص اینکه ۵۱ هزار نفر از کسانی که برگه دستشان است و کرونا مثبت هستند قرنطینه شان را به فواصل چندین کیلومتری و حتی مسافرت شکسته اند سراغ خیلی از مسؤلان وزارت راه و شهرسازی در بخش های مختلف حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای رفتیم که همه آنها بر این نکته تاکید نمودند که سامانه ماسک از سال قبل در سیستم های بلیت فروشی آنها فعال شده و اگر مسافری تست کرونایش مثبت شده باشد نمی تواند بلیت تهیه نماید و از مسافرت او جلوگیری به عمل خواهد آمد.

محمد اسلامی – وزیر راه و شهرسازی – در گفتگو با ایسنا درباره اینکه آیا به مسافر مشکوک یا مبتلا به کرونا در ماه های گذشته بلیتی برای سفر فروخته شده است و اساسا این آمارهای عرضه شده نسان دهنده نقص و مشکل در کدام بخش است؟ اظهار نمود: مسافرانی که به کرونا مبتلا شده باشند به هیچ وجه اجازه سفر با وسایل حمل و نقل عمومی داده نمی گردد و نمی توانند بلیتی را برای سفر تهیه کنند.

وی اضافه کرد: از طرفی همه مسافرانی که تست کرونای آنها مثبت شده است از راه سیستم BTS ردیابی می شوند و اگر قرنطینه خویش را بشکنند برای آنها پیامک اخطار ارسال می شود که باید در خانه و قرنطینه بمانند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: بر مبنای ردیابی های صورت گرفته مسافران کرونایی عموما از شهرشان خارج نشده اند و غالبا سفرهای درون شهری داشته اند که دائما آنها رصد می شوند و در صورت جا به جایی به آنها به صورت پیامکی تذکر داده می شود.

اسلامی تصریح کرد: سامانه ماسک همچنان در همه شقوق حمل و نقل فعال بوده و کد ملی مسافران برای تهیه بلیت و انجام سفر با اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چک می شود، ازاین رو کسی نمی تواند با داشتن پاسخ مثبت تست کرونا به سفر با این وسایل حمل و نقل عمومی برود.

منبع:

1400/02/19
15:26:10
5.0 / 5
1236
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP