در فروردین رقم خورد؛

میانگین قیمت مسكن در منطقه یك ۵ برابر ارزانترین منطقه تهران

میانگین قیمت مسكن در منطقه یك ۵ برابر ارزانترین منطقه تهران

شاپ: تفاوت متوسط قیمت مسکن در منطقه یک پایتخت با متری 66.8 میلیون تومان و منطقه 18 بعنوان ارزانترین محله تهران با متوسط متری 13.4 میلیون تومان به حدود 400 درصد رسیده است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، طبق گزارش بانک مرکزی، در فروردین ماه متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران ۲۹.۳ میلیون تومان بوده است.
ارزان ترین منطقه پایتخت، منطقه ۱۸ با متوسط قیمت متری ۱۳ میلیون و ۴۴۵ هزار تومان و گران ترین منطقه نیز منطقه یک با متوسط قیمت متری ۶۶ میلیون و ۸۰۲ هزار تومان برآورد شده است.
بنابراین تفاوت ۵ برابری میان متوسط قیمت مسکن در گران ترین و ارزان ترین مناطق پایتخت به چشم می خورد.
فاصله زیاد منطقه یک با سایر مناطق حتی مناطق برخوردار و گرانقیمت تهران سبب شده تا دیگر مناطق پایتخت از رشد سریع قیمت در این منطقه از تهران جا بمانند؛ حتی منطقه ۳ با متوسط قیمت متری ۵۶ میلیون تومان که در رتبه دوم قرار دارد، فاصله ۱۰ میلیون تومانی با منطقه یک دارد.
منطقه ۲ پایتخت نیز با متوسط متری ۴۶ میلیون تومان، از منطقه یک جا مانده و تفاوت ۲۰ میلیون تومانی در هر متر مربع با گران ترین منطقه تهران دارد.
این در حالی است که ۱۰ منطقه پایتخت در فروردین ۱۴۰۰ با متوسط قیمت کمتر از ۲۰ میلیون تومان در هر متر مربع قیمت گذاری شده اند.


منبع:

1400/02/17
17:08:32
5.0 / 5
1395
تگهای خبر: ارز , رنگ , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP