معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد

افتتاح مرحله دوم مسكن ملی بزودی

افتتاح مرحله دوم مسكن ملی بزودی

به گزارش شاپ معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در آینده نزدیک مرحله دوم بهره برداری از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در برخی از استانها انجام می شود و تا آخر دولت چند مرحله افتتاح خواهیم داشت.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بزودی مرحله دوم افتتاح برخی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن را خوهیم داشت و الان در حال جمع بندی اعداد و ارقام هستیم.
وی ادامه داد: برنامه ریزی شده که تا آخر دولت چند مرحله افتتاح مسکن ملی داشته باشیم تا انشاءالله به یک عدد خوب در این حوزه برسیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیشتر از ۵۳۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن در دست اجرا است و این عدد دائما افزوده می شود.
محمودزاده درباره پدیده خرید و فروش واحدهای اقدام ملی مسکن در فضای مجازی و برخی دفاتر املاک اظهار داشت: کسانی که واحدها را خریداری کنند متضرر می شوند؛ چونکه در نهایت واحد مسکونی به شخصی که اسم نویسی کرده واگذار می شود. این اقدام غیرقانونی می باشد و اگر مصادیقی در این خصوص دیده شود از راه اصناف مرتبط برخورد می نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: کسانی که فرم «ج» آنها سبز است نیازی به خرید امتیاز ندارند؛ چونکه وزارت راه و شهرسازی به هر میزان که درخواست برای مسکن ملی وجود داشته باشد، پاسخگوی نیاز هموطنان خواهد بود.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد و ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸ ثبت نام از متقاضیان در چهار استان آغاز و سپس به دیگر استانها تسری پیدا کرد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی ۱.۶میلیون نفر از راه سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند. نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. مسؤلان وزارت راه و شهرسازی، پیشرفت پروژه اقدام ملی مسکن را حدود ۲۵ درصد اعلام نموده اند و اسلامی قول داده در نیمه اول سال ۱۴۰۰ ماهانه ۲۰ هزار واحد افتتاح شود. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های زمستان ۱۳۹۹ به حدود ۴.۹ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است. ثبت نام مراحل اول، دوم و سوم به پایان رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله سوم از ۱۸ دیماه ۱۳۹۹ شروع شد و پنجشنبه (۲۵ دی ماه) به اتمام رسید. در صورت خالی شدن ظرفیت یا تأمین زمین، امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.
منبع:

1400/02/17
12:33:28
5.0 / 5
1154
تگهای خبر: ثبت نام , جشن , سایت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP