مدیركل بنادر و دریانوردی خوزستان خبر داد

توقف صدور مجوز خروج خدمه كشتی های خارجی در بندر امام

توقف صدور مجوز خروج خدمه كشتی های خارجی در بندر امام

به گزارش شاپ خوزستان مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به کنترل ورود کشتی های هندی به بندر امام اظهار داشت: در بندر امام، وضعیت سلامت خدمه کشتی ورودی توسط تیم قرنطینه و بهداشت کنترل و بر تردد خدمه کشتی ورودی به خارج از کشتی نظارت می شود و مجوز خروج موقت از کشتی (Shore Pass) نیز برای خدمه کشتی های خارجی صادر نمی گردد.عادل دریس در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اقدامات بندر امام خمینی(ره) درباب نحوه ورود کشتی های هندی به این بندر، اظهار نمود: باتوجه به اهمیت جلوگیری از ورود و شیوع کرونای هندی، اقدامات ویژه ای در بندر امام درباب کشتی های خارجی و خصوصاً کشتی هایی که از مبدا کشور هند وارد بندر امام می شوند، در حال انجام می باشد.

وی اضافه کرد: شناسایی و رصد همه کشتی هایی که از مبادی بنادر هند به بندر امام وارد می شوند، یکی از اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از ورود کرونای هندی به این بندر است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: اعلام زمان ورود و پهلوگیری کشتی های با مبدا هند به مرکز پاس کشتی ها و بخش های قرنطینه و بهداشت برای اجرای تمهیدات لازم پیش از ورود کشتی، از دیگر پروتکلهای اجرائی در بندر امام است.

دریس افزود: ارائه هشدارهای بهداشتی لازم به راهنما و همه افرادی که با کشتی های از مبدا هند در ارتباط کاری هستند و جلوگیری از ورود افراد به کشتی در زمان پهلوگیری به اسکله تا زمان حصول اطمینان از سلامتی خدمه کشتی، از دیگر اقدامات در حال انجام برای جلوگیری از ورود کرونای هندی از مرزهای دریایی به کشور است.

وی اضافه کرد: در بندر امام، وضعیت سلامت خدمه کشتی ورودی توسط تیم قرنطینه و بهداشت کنترل و بر تردد خدمه کشتی ورودی به خارج از کشتی نظارت می شود و مجوز خروج موقت از کشتی (Shore Pass) نیز برای خدمه کشتی های خارجی صادر نمی گردد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان اشاره کرد: کنترل تردد کارگران تخلیه و بارگیری روی عرشه کشتی ورودی و فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم جهت انجام تست PCR سریع در مرکز پاس کشتی ها و انجام این تست برای نفرات مشکوک مبتلا به کرونا، از دیگر اقدامات انجام شده در بندر امام است.

منبع:

1400/02/13
10:38:28
5.0 / 5
1204
تگهای خبر: بهداشت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP