افزایش نرخ بیكاری كشورهای آلمانی زبان

افزایش نرخ بیكاری كشورهای آلمانی زبان

به گزارش شاپ نرخ بیكاری هم در آلمان و هم در اتریش افزایش پیدا كرد.


به گزارش شاپ به نقل از بلومبرگ، تا آخر ماه می متوسط نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد اروپا به ۳.۹ درصد رسید که در مقایسه با ماه ۰.۴ درصد افزایش یافته است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از مارس ۲۰۱۷ تابحال به ثبت برسد.
طی این مدت شمار افراد فاقد شغل آلمانی با سه درصد افزایش نسبت به ماه قبل یک دو میلیون و ۷۳۰ هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان هم در آلمان در ماه می با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۴۲ میلیون و ۵۹۰ هزار نفر رسیده است. در مقایسه با می سال ۲۰۱۹، شمار بیکاران آلمانی ۱.۱ درصد بیشتر و شمار افراد شاغل۱.۳ درصد کمتر شده است.
نرخ بیکاری جوانان که مبین بیکاری جمعیت زیر ۲۵ سال است هم با ۶۹ هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل به دو میلیون و ۹۴۳ درصد رسیده است. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیکاری در این کشور عموماً کاهشی بوده است. اولین آمار بازار کار بعد از اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ منتشر و نرخ بیکاری این کشور ۴.۹ درصد اعلام گردید.
لازم به ذکر است که متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹معادل ۵.۵۴ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۵۰با ۱۱.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده هم مربوط به مارس ۱۹۹۶ با ۰.۴ درصد بوده است.
از سوی دیگر نرخ بیکاری در دیگر کشور آلمانی زبان یعنی اتریش هم به یکی از بالاترین سطوح چند سال گذشته خود رسیده است؛ بگونه ای که نرخ بیکاری در ماه ژوئن با ۳.۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۰.۱ درصد رسید. این نرخ، بیشترین نرخ بیکاری ثبت شده اتریشدر قرن بیست و یکم به حساب می آید.
طی این مدت شمار افراد فاقد شغل در سن کار به ۴۱۴ و ۷۶۶ نفر رسیده است.1399/04/14
17:01:12
5.0 / 5
2065
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP