واكنش وزیر به فروش امتیاز مسكن ملی

واكنش وزیر به فروش امتیاز مسكن ملی

به گزارش شاپ گرم شدن بازار فروش امتیاز مسکن ملی، واکنش اسلامی، وزیر راه و شهرسازی را به دنبال داشت که در این خصوص گفت اشخاصی که امتیاز خودشان را می فروشند فرم «ج» آنها قرمز شده و دیگر نمی توانند باردیگر امتیاز داشته باشند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، خرید و فروش غیرقانونی امتیاز واحدهای اقدام ملی مسکن که از اواخر سال ۱۳۹۸ آغاز شده در ماههای اخیر گسترش یافته است؛ تا جایی که ظاهرا امتیاز مسکن ملی در پردیس ۲۷۰ میلیون تومان فروخته می شود. با این که مسؤلان بارها بر غیرقانونی بودن معاملات مسکن ملی تاکید کرده و گفته اند که امکان دارد خریداران از این معامله متضرر شوند، معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص گفت تا زمانی که معاملات غیررسمی بعنوان سند شناخته شود خرید و فروش امتیاز مسکن ملی اجتناب ناپذیر است.
این صحبت محمود محمودزاده تلویحا بدین معناست که نمی گردد در مقابل معاملات مسکن ملی اقدام عاجلی انجام داد. هرچند وی خاطرنشان کرد اگر مصادیقی در این خصوص به دست ما برسد برخورد می نماییم.
البته مصادیق تا دلتان بخواهد وجود دارد؛ بویژه در فضای مجازی شاهد انتشار آگهی خرید و فروش امتیاز مسکن ملی هستیم. آگهی هایی که اصولا سایتهای فروش ملک نباید اجازه درج آنرا بدهند اما به وفور دیده می شود. برخی دلالان در پردیس هم خویش را متخصص فروش امتیاز مسکن ملی معرفی می کنند.
بر مبنای گزارشهای میدانی هم اکنون امتیاز یک واحد اقدام ملی با آورده ۴۰ میلیون تومانی اولیه در شهر جدید پردیس حدود ۲۷۰ میلیون تومان خریدی و فروش می شود. خرید و فروش هایی که بنا به قول انتشاردهندگان آگهی، به صورت دفترخانه ای و قانونی انجام می شود. در شهرهای دیگر البته امتیاز مسکن ملی با قیمتهای بسیار پایینی به فروش می رسد. به صورت مثال اواسط سال قبل مسکن ملی در سیرجان فقط ۲۰ میلیون تومان خرید و فروش می شد.


روز گذشته محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ به ایسنا اظهار داشت: مادامی که معاملات غیررسمی بعنوان سند شناخته می شود خرید و فروش مسکن ملی اجتناب ناپذیر است اما به دنبال مکانیزمی هستیم تا از این پس تمامی نقل و انتقالات حوزه مسکن بر پایه اسناد رسمی باشد.
همینطور محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ در حاشیه جلسه ۱۱۵ کمیسیون ایمنی راهها در پاسخ فروش امتیاز مسکن ملی اظهار داشت: اشخاصی که امتیاز خودشان را می فروشند فرم "ج" آنها قرمز شده و دیگر نمی توانند باردیگر امتیاز داشته باشند. این کار آنها ممنوع و خلاف بوده و با این کار امتیازشان حذف می شود.1400/02/09
12:47:50
5.0 / 5
1287
تگهای خبر: بازار , سایت , قیمت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP