معاون وزیر راه و شهرسازی پاسخ داد

املاك خاص را به چه صورت در سامانه ثبت كنیم؟

املاك خاص را به چه صورت در سامانه ثبت كنیم؟

به گزارش شاپ معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه درج اطلاعات سکونتی در سامانه املاک و اسکان در چند دقیقه امکان پذیر است اظهار داشت: از سه طریق شامل تماس تلفنی، پیامک و پاسخگویی آنلاین، سوالات و ابهامات هموطنان پاسخ داده می شود؛ موارد خاص نیز در کمیته مربوطه بررسی و پس از چند ساعت جواب داده خواهد شد.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در سامانه املاک و اسکان بصورت ۲۴ ساعته از سه مجرا شامل مرکز تماس تلفنی به شماره ۰۲۱۵۹۱۹۸ همین طور شماره پیامکی ۰۲۱۱۹۳ و پاسخگوی آنلاین، جوابگوی سوالات مردم هستیم. کسانی که مواردشان خاص باشد سوال آنها دریافت و در کمیته مربوطه بررسی می شود. پس از چند ساعت به نتیجه بوسیله تلفن به آنها اعلام خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه تا دو روز دیگر ثبت نام برمبنای آخرین رقم کد ملی خواهد بود اشاره کرد: روزهای هشتم و نهم اردیبهشت ماه کسانی که آخرین رقم شماره ملی آنها صفر باشد مجاز به ثبت نام هستند. از روز دهم اریبهشت تا ۱۹ خردادماه تمامی کدهای ملی می توانند اطلاعات خودرا درج کنند.
بگفته محمودزاده، در چند روز گذشته سرعت و تعداد ثبت نامها بسیار بالا رفته و به زودی آماری را دراین زمینه ارائه می نماییم. امکان ویرایش هم فراهم شده و مشکل خاصی نیست. حدود ۱۰ فیلم آموزشی هم تهیه شده که مراحل مختلف درج اطلاعات را توضیح می دهد.
محمودزاده در پاسخ به این پرسش که آیا ممکنست زمان دو ماهه ثبت نام تمدید شود اظهار داشت: در ماده ۵۲ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم دو ماه زمان برای درج اطلاعات پیش بینی شده و تمدید لحاظ نشده است. اما ممکنست اگر لازم باشد با مراکز ذی ربط هماهنگی و زمان بیشتری داده شود. البته ثبت نام، کار زمانبر و سختی نیست و هموطنان در چند دقیقه می توانند انجام دهند.
وی ادامه داد: با توجه به این که مراحل بعدی پروسه اجرای ماده ۵۲ قانون مالیاتهای مستقیم وابسته به مرحله قبل است هر تعللی در هر بخش می تواند منجر به کند شدن پروسه شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی، مالکان و ساکنان تمامی املاک شامل سنددار و فاقد سند را مکلف به ثبت اطلاعات سکونتی دانست و اظهار داشت: در واحدهای سنددار کد شناسه سند باید درج شود. برای واحدهای قولنامه ای، مسکن مهر، تعاونی ساز یا خانه هایی که در رهن بانک است نیز فضا و امکان درج پیش بینی شده است.
بگفته محمودزاده، در ایام اخیر اقداماتی در جهت سهولت ثبت نام هموطنان در سامانه املاک و اسکان صورت گرفت. باتوجه به اطلاع رسانی در رسانه ها و فیلمهای گوناگون آموزشی به ابهامات و سوالات پاسخ داده می شود.
بدین سبب گزارش، ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خانوارها در سامانه املاک و اسکان به آدرس amlak.mrud.ir از روز پنجشنبه (۱۹ فروردین) شروع شده است. کلیه سرپرستان خانوار شامل شهری و روستایی، مالک و مستاجر و تمامی مالکین واحدهای مسکونی مکلف هستند که اطلاعات محل سکونت (اقامتگاه) و املاک تحت مالکیت خود (با مالکیت های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی) را ظرف مدت دو ماه از تاریخ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ در سامانه املاک و اسکان درج کنند.
در مرحله اول زمان بندی مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان برمبنای آخرین رقم کد ملی سرپرست خانوار است اما از ۱۰ اردیبهشت تا ۱۹ خرداد تمامی کدهای ملی قابلیت ثبت نام دارد. از روز ۱۹ فروردین تا ۹ اردیبهشت افرادی که آخرین رقم کد ملی آنها به ترتیب ۹، ۸، ۷، ۶، ۵، ۴، ۳، ۲، ۱ و صفر است به ترتیب هرکدام دو روز فرصت نام نویسی دارند. سپس همانطور که گفته شد از روز ۱۰ اردیبهشت تا ۱۹ خردادماه تمامی افراد می توانند اطلاعات ملکی خودرا ثبت کنند.
منبع:

1400/02/08
15:58:52
5.0 / 5
1552
تگهای خبر: آموزش , ثبت نام , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP