علت توقف واگذاری هواپیمایی كیش چیست؟

علت توقف واگذاری هواپیمایی كیش چیست؟

هرمزگان مراسم معارفه جعفر آهنگران بعنوان یازدهمین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با حضور حمیدرضا مومنی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بامداد پنجشنبه دوم اردیبهشت در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار گردید.حمیدرضا مومنی دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در آئین معارفه جعفر آهنگران که با حضور مدیران و معاونان منطقه آزاد کیش، امام جمعه اهل سنت، اعضای شورای تأمین و نمایندگان بخش های خصوصی کیش برگزار شد، با تکیه بر نقش مهم مناطق آزاد اظهار داشت: یکی از اقدامات جدی ما در مناطق آزاد بخصوص کیش، بحث شفاف سازی خواهد بود. توسعه زیر ساخت ها هم باید از اولویت های منطقه باشد و از دکتر آهنگران خواستیم خیلی جدی به مبحث آب و برق کیش ورود کنند و این نقیصه بزرگ حل و فصل شود، در غیر این صورت کیش به جهت وجود بسترهای گردشگری با مشکل مواجه خواهد شد.

وی مبحث بعدی را احترام به ارباب رجوع و مخاطبین عنوان نمود و گفت مخاطبین ما که مردم باشند بسیاری از عملکرد ما راضی نیستند و اغلب گلایه ها هم به حق است.

وی افزود: وظیفه ذاتی ما خدمت و پاسخگویی درست است، پذیرفتنی نیست که مردم را گرفتار و معطل تصمیمات خود نماییم. حضور فیزیکی باید حذف شود که مبدا و منشا مشکلات و سوءاستفاده ها است.

مومنی اضافه کرد: ما حق نداریم خواسته های مشروع مردم را معطل و بی پاسخ بگذاریم.

وی تأمین منابع مالی را برای سازمان های مناطق آزاد و بخش های خصوصی این مناطق را مساله کلیدی دانست و افزود: طی سالهای اخیر در جزیره کیش، تأمین منابع به خوبی انجام شده است و می تواند الگویی برای سایر مناطق آزاد کشور باشد. مومنی افزود با عنایت به مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد باید به سمت استفاده از امکانات بازارهای سرمایه و بازارهای مالی برویم.

مومنی بیان نمود: سه مولفه و مشخصه برای کار کردن داریم، نخستین مورد برنامه مداری است. هیچ مدیری حق کار بدون برنامه را ندارد اقدام برپایه برنامه و تعهد خواهد بود. مورد بعدی پاک دستی است بطور قطع با مدیران غیر پاک دست کار نخواهیم کرد. وی مورد سوم را اقتدار مدیر خواند و گفت ما مدیر بدون اقتدار نمی خواهیم، مدیر دارای اقتدار که بتواند مدیریت بکند بموقع ورود کرده و تصمیم بگیرد.

وی بر توسعه حوزه نظارتی دبیرخانه مناطق آزاد تصریح کرد و اضافه کرد: بطور قطع بر اصلاح ساختار مالی دبیرخانه و مناطق آزاد به صورت جدی ورود پیدا خواهیم کرد. برنامه های اجرایی مناطق آزاد با برنامه ریزی شود و خروجی های آن مشخص شود.

مومنی ضمن اشاره به طولانی شدن روند ساخت ترمینال جدید فرودگاه کیش اظهار داشت: به هیچ عنوان قابل قبول نیست که ساخت یک پروژه با برآورد هزینه ۲۰۰ میلیارد تومان بیشتر از ده سال طول بکشد و با بیشتر از ۱۲۰۰ میلیارد هنوز هم به اتمام نرسیده باشد. این ما به التفاوت را چه کسی باید جبران کند؟ تاوان بی کفایتی ما را مردم نباید بدهند. منافع و مصالح کشور شوخی بردار نیست. هر کس این پروژه را آغاز کرده و بموقع تمام نکرده است امروز باید پاسخگو باشد.

وی اضافه کرد: ما یک سازمان ناظر هستیم تا تسهیلگر سرمایه گذاری مردم و بخش خصوصی باشیم. کجا ما دست بخش خصوصی را باز گذاشتیم و نتوانست مسئولیتش را انجام دهد؟ هتل های کیش را چه کسی ساخته است؟ چه اشکالی دارد که این سیستم توسعه و گسترش پیدا کند.دبیر شورایعالی مناطق آزاد همینطور از دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصاد برای توقف موقت واگذاری هواپیمایی کیش اطلاع داد.

وی دلیل برکناری و جابجایی های اخیر در هواپیمایی کیش را مشکلات مدیریتی آن دانست و اظهار داشت: کسانی را در راس امور گذاشته بودند که حداقل های مبانی صنعت هوانوردی را هم نمی دانستند. شخصی را بالای سر این سیستم گذاشته بودند که حتی یک ساعت کار در زمینه هوانوردی انجام نداده بود. به چه شکلی میتوان یک مجموعه را زمین زد؟ باید همین کارها را کرد. یک شرکت هواپیمایی که باید روز به روز رشد و توسعه پیدا می کرد و به کیش و همه مناطق آزاد در زمینه گردشگری کمک می کرد و امروز یک برند مطرح در داخل و خارج کشور می شد، روز به روز کوچک تر شده است.

وی در انتها اظهار داشت: مسئولیت خویش را موقت و محدود به این دولت نمی دانیم و با اقتدار تا دقیقه آخر مأموریت وظیفه خویش را انجام خواهیم داد. به مملکت، کیشوندان و سرمایه گذاران بدهکاریم و تلاش خواهیم کرد فضا را برای کسب و کار مناسب محیا بکنیم. وی از دکتر آهنگران و همکاران وی خواست که با تمام توان در خدمت مردم باشند و گره از کار ارباب رجوع باز بکنند و ابراز امیدواری کرد که به زودی مناطق آزاد به جایگاه اصلی خود که استقلال کامل در مدیریت و تصمیم گیری هاست باز گردد.

جعفر آهنگران هم در آئین معارفه خود بر کوشش برای ارزان کردن سفر به کیش تصریح کرد و اظهار داشت: کیش باید ارزان شود و در اختیار همه ایرانی ها قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: سفر به کیش نباید برای هیچ ایرانی آرزو باشد و همه باید بتوانند به کیش سفر کنند.

وی همینطور بر پیگیری جهت ساخت مسکن ملی در جزیره کیش، کوشش برای بازگشت شرکت آب و برق به سازمان منطقه آزاد، عدم واگذاری شرکت هواپیمایی کیش و تسریع در ساخت و بهره برداری ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش تصریح کرد.

مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش همینطور از رویکرد جدید در نظام تصمیم گیری سازمان منطقه آزاد کیش اطلاع داد و اظهار داشت: نقش بخش های خصوصی در تصمیم گیری ها پر رنگ تر خواهد شد.
1400/02/04
10:22:39
5.0 / 5
1213
تگهای خبر: ارز , بازار , برند , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP