كنایه وزیر راه به برخی مؤسسات مالی:

هزار واحد مسكونی احتكار كردند

هزار واحد مسكونی احتكار كردند

شاپ: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با بهره گیری از ظرفیت قانون مالیات بر خانه های خالی، جلوی احتکار و انباشت مسکن گرفته می شود.محمد اسلامی قبل از ظهر امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره قیمت مسکن اظهار نمود: بازار مسکن گرفتار التهاب است و قیمت ها واقعی نیست امیدواریم این شرایط حباب گونه از بازار مسکن رخت بربندد و مردم بتوانند ثباتی را شاهد باشند؛ نهاده های مسکن متأثر از شرایط سایر بازارهاست و گرفتار تحول قیمتی شده است.
وی درباره ثبت وضعیت ملکی اشخاص در سامانه املاک و اسکان کشور اظهار داشت: مهم برای ما این بود که بتوانیم طرح جامع مسکن را با اطلاعات دقیق و واقعی طرح ریزی کنیم؛ دولت باید بداند همه ساله برای چند واحد مسکونی برنامه ریزی کند.
طرح جهش تولید مسکن با مفروضات تصویب شده نه آمار ثبتی!
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: هر آنچه در طرح جامع مسکن آمده یا در طرح جهش تولید مسکن به تصویب مجلس رسیده، همه برمبنای مفروضات آماری است که تحلیلی است نه اقلام ثبتی آماری.
وی اشاره کرد: برمبنای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم، امکان ثبت اطلاعات ملکی اشخاص در سامانه املاک و اسکان فراهم شده است؛ مردم از ۱۹ فروردین به این سامانه مراجعه می کنند و ما برمبنای آن، مالک و مستأجر بودن را شناسایی می نماییم و سپس باتوجه به رشد جمعیت و اطلاعاتی که سازمان ثبت احوال از زاد و ولد، مرگ و میر و ازدواج ارائه می دهد با اطلاعات سامانه اسکان تقاطع می دهیم و باتوجه به نتایج به دست آمده برای بخش مسکن برنامه ریزی می نماییم.
برخی مؤسسات ۵۰۰ تا هزار واحد مسکونی می خرند و احتکار می کنند
اسلامی تصریح کرد: پول هایی که وارد مسکن می شود و التهاب و گرانی در این بخش به وجود می آورد یا مؤسساتی که ۵۰۰ یا هزار واحد مسکونی خریداری نموده و از این واحدها برای رسد سرمایه خود بهره می برند، با استفاده از ثبت در سامانه اسکان و همین طور جرایم مالیاتی در نظر گرفته شده برای خالی ماندن آنها، شناسایی و اعمال مالیات شده و سفته بازی در بخش مسکن را پُر ریسک می کند تا هزینه های آنها اضافه شود و پول به سمت ساخت و ساز مسکن برود نه احتکار و انباشت مسکن.
درآمد مالیاتی خانه های خالی به جیب مردم می رود نه دولت
وی تصریح کرد: طبق طرح جهش تولید مسکن، مقرر است درآمدهای حاصل از مالیات بر خانه های خالی، به صندوق مسکن واریز شود که منافع آن در خدمت مردم خواهد بود و در بخش های مصرفی دولت وارد نمی گردد.
وزیر راه و شهرسازی درباره تعویض اراضی مرغوب شهری با خانه های خالی مردم اظهار داشت: اگر واحد مسکونی خالی داشته باشند، طبق نرخ کارشناسی شده و با توافق خود مالک، این واحدها در اختیار مردمی که ثبت نام کرده اند و در فهرست افراد فاقد مسکن ما قرار دارند، گذاشته می شود؛ حتی کسانی که بخواهند تبدیل به احسن کنند هم می توانند از این واحدها بهره ببرند؛ در مقابل ما هم زمین مرغوب شهری در اختیار مالکان این واحدها قرار می دهیم و از آنها حمایت می نماییم تا ساخت و ساز کنند.
عقب نشینی از اظهار نظر قبلی: امسال لکوموتیو نمی سازیم!
اسلامی با اشاره به اینکه سال قبل در تولید واگن باری خودکفا شدیم، اظهار داشت: بعید می دانم امسال لکوموتیو تولید داخل وارد ناوگان شود.
خاطرنشان می شود هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده بود امسال هم لکوموتیو می سازیم هم واگن مسافری.


منبع:

1400/01/25
21:43:40
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: بازار , برند , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP