رویدادی ملی برای انتخاب برترین استارت آپ ها و شركتهای نوآور حوزه تعاون

رویدادی ملی برای انتخاب برترین استارت آپ ها و شركتهای نوآور حوزه تعاون

به گزارش شاپ نخستین دوره رویداد ملی منتا با هدف انتخاب برترین استارت آپ ها و شرکتهای نوآور حوزه تعاون برگزار می گردد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران) با همکاری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون و بانک توسعه تعاون برگزارکنندگان نخستین دوره این رویداد هستند.

سجاد نوری، رئیس مرکز نوآوری و توسعه تعاون (منتا) با اشاره به اینکه خلاقیت و نوآوری، کاربردی بودن، راهبرد ورود به بازار، الگوی کسب و کار، توجیه اقتصادی، قدرت رقابت و ارتباط با بخش تعاون همچون معیارهایی است که در داوری این رویداد مورد توجه قرار خواهد گرفت، اظهار نمود: داوری رویداد، برای استارت آپ ها بر مبنای رشدشان در فرایند شتابدهی پارسال و برای شرکت ها بر مبنای رشد شاخصهای اقتصادی انجام می شود.

نوری خاطرنشان کرد: استارت آپ ها و شرکت ها بعد از ثبت نام و داوری اولیه، مشاوره و آموزش می بینند تا ایرادات احتمالی کارشان برطرف شود و آمادگی و مهارت لازم جهت عرضه را کسب کنند.

رئیس مرکز منتا اظهار داشت: با عنایت به شرایط کرونا در کشور و ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی، در روز عرضه بعد از پخش فیلمهای معرفی و عرضه که از پیش ضبط شده است، هرکدام از استارت آپ ها و شرکت ها یا نماینده آنها به صورت آنلاین به پرسش های مطرح شده از سوی داوران و سرمایه گذاران پاسخ می دهند.

وی اضافه کرد: بعد از داوری نهایی، استارت آپ ها، شرکت ها و مراکز نوآوری برتر معرفی خواهند شد که علاوه بر جوایز نقدی، امکان جذب سرمایه گذار برای کسب و کار، بهره مندی از تسهیلات مناسب توسط بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و وزارت تعاون دیده شده است.

همچنین مهدی عباسی، سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اظهار داشت: این رویداد با هدف معرفی اکوسیستم استارت آپی بخش تعاون و ارکان آن به فعالین این حوزه و توسعه اکوسیستم استارت آپی بخش تعاون از راه ایجاد ارتباط موثر بین استارت آپ ها و فعالین برگزار می گردد.

وی افزود: ایجاد انگیزه برای رقابت بین استارت آپ ها و شتابدهنده های حوزه تعاون، تشویق جوانان و بخصوص دانشجویان به فعالیت در این عرصه و به روز شدن حوزه تعاون و یافتن راهکارهای نوین در این عرصه از اهداف دیگری است که در این طرح دنبال می شود.
بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، علاقه مندان می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.menta.ir رجوع کنند و یا با شماره تلفن ۰۲۱-۸۶۰۷۴۹۳۳ تماس بگیرند.
منبع:

1400/01/17
17:07:22
5.0 / 5
1197
تگهای خبر: آموزش , بازار , بهداشت , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP