كلاهبرداری در اجاره خودرو و روش های جلوگیری از آن

كلاهبرداری در اجاره خودرو و روش های جلوگیری از آن

اگر برای کارهای شخصی، سفر و... قصد اجاره خودرو دارید بهتر است با شیوه های آن آشنا شوید تا یک انتخاب مطمئن داشته باشید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، بطور کلی حوزه مربوط به کرایه خودرو بدون راننده دارای حواشی بسیاری است و در بیشتر مواقع اشخاص زیادی را درگیر و برخی مواقع خسارت های مالی نسبتاً بالایی را به افراد وارد می کند؛ در صورتیکه با آگاهی می توانید با دید بازتری از صنعت اجاره اتومبیل با راننده و بدون راننده استفاده نمایید!
شرکت کرایه خودرو رنت اتو با تجربه بیش از یک دهه در صنف اجاره ماشین وظیفه خود می داند که با اطلاعاتی که از (مشتریان خود که به دفعات در دام این کلاهبرداران افتادند) شما را آگاه نماید که اگر برای قرار کاری، مسافرت و … نیاز به اجاره اتومبیل داشتید در دام این کلاه برداران نیفتید.
یک شرکت کرایه خودرو چه مدارک و شرایطی باید داشته باشد؛

۱- مطمئن باشید مجوز اجاره خودرو دارد
کرایه اتومبیل از مرکزی که مجوزهای لازم را ندارد، برخلاف قانون است و می تواند دردسرهایی را برای شما به همراه داشته باشد. بدین سبب قبل از کرایه خودرو از مجور داشتن شرکت مربوطه مطمئن شوید.
۲- قرارداد کرایه خودرو چه شرایطی باید داشته باشد؟
ابتدا قرارداد مورد نظر را در دو نسخه بنویسید که باید یک نسخه آن در اختیار شما باشد. این قرارداد شامل محتواهایی همچون موارد زیر می شود؛
* تاریخ تحویل و عودت خودرو
* تمامی مبالغی که پرداخت نمودید؛ چه اجاره و چه مبلغ ودیعه
* کروکی خودرو؛ اگر خط یا ضربه ای در بدنه ماشین دیده می شود باید در قراردادتان قید شود.
شما می توانید برای اطلاع دقیق از شرایط کرایه خودرو و کرایه اتومبیل های شرکت رنت اتو و همین طور شرایط بیمه ماشین های اجاره ای به صفحه بالا مراجعه کنید.
۳- احراز محل
برای اجاره خودرو به مراکزی مراجعه کنید که دفتر ثابت داشته باشند و همیشه در دسترس بوده و امکان ارتباط مهیا باشد. بارها مشتریان شرکت رنت اتو تجربیات بدی در اجاره خودرو بوسیله برخی سایت ها را گزارش کرده اند اما شما می توانید با رنت اتو با خیال آسوده اقدام به رزرو خودرو در سراسر کشور کنید.
۴- احراز خودرو
یکی از مواردی که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که قبل از کرایه خودرو مطمئن شوید مالک خودرو چه شخصی است. این سوال از این جهت مهمست که مالک اصلی خودرو، رضایتی برای رنت خودرو خود دارد یا خیر و اگر پاسخ منفی باشد به مثابه فروش مال غیر است. شرکت رنت اتو این افتخار را دارد که مالک ۱۰۰ خودرو لوکس و مدرن از ماشین های کره ای تا بنز و بی ام و، پورشه و مازراتی است.
۵- فیلم بگیرید
از ماشین موردنظر خود فیلم بگیرید. این کار مرسوم می باشد و موجب می شود زمان عودت و تحویل خودرو نارضایتی و بحثی درباره تصادفات احتمالی خودرو بین شما و طرف مقابل پیش نیاید.
۶- هزینه لوازم خودرو برعهده شماست یا اجاره دهنده؟
بعضی از اشخاصی که در این عرصه هستند، هزینه های مصرفی مانند لاستیک، صفحه کلاچ خودرو و … را برعهده اجاره کننده قرار می دهند. این اشخاص با اجاره دادن اتومبیل ناسالم در روز اول قیمت اجاره ماشین را کم گرفته ولی در زمان برگرداندن اتومبیل هزینه های بسیاری را بابت تعمیر و نگهداری خودرو از مبلغ ودیعه شما کسر می نمایند.

شرکت کرایه اتومبیل رنت اتو وظیفه خود می داند ضمن آگاهی دادن به مخاطبان خود، از شما درخواست می کند برای کرایه اتومبیل سراغ برخی سایت ها و یا شرکت های بدون مجوز و یا شرکت های کرایه اتومبیلی که مالک خودرو ها نیستند نروید و برای اطلاع از اخبار اجاره خودرو کلیک کنید.
دلیل اختلاف قیمت خوردوهای اجاره ایی
مورد اول: سال ساخت خودرو
یکی از علت های اختلاف قیمت کرایه ماشین، سال ساخت خودرو است و مدل با قیمت اجاره آن ارتباط مستقیم دارد؛ به شکلی که هرچه سال ساخت بالاتر باشد قیمت آن نیز بمراتب افزایش پیدا خواهدنمود.
مورد دوم: کیلومتر کارکرد خودرو اجاره ای
یکی دیگر از عواملی که مسبب پایین بودن قیمت اجاره ماشین می باشد؛ کیلومتر کارکرده خودرو است. بطور مثال خودرویی که شما می خواهید آنرا اجاره کنید و قیمت آن کم می باشد؛ علت آن ممکنست به خاطر بالا بودن کیلومتر کارکرد خودرو باشد!
مورد سوم: کیفیت فنی خودرو
مورد بعدی کیفیت فنی خودرو است که در بعضی مواقع علت اصلی پایین بودن قیمت کرایه اتومبیل می باشد، چونکه برخی از ماشین ها گرفتار مشکلات فنی هستند؛ با اهمیت ترین تفاوت شرکت رنت اتو سلامت خودرو های اجاره ای و مدل بالا بودن ماشین ها است.
مورد چهارم: شرایط بیمه ماشین اجاره ای
دقت کنید خدمات بیمه اجاره خودرو فقط به شرکتها داده می شود و در صورت اجاره خودرو از اشخاص حقیقی خودرو شامل بیمه CWD نمی باشد.
مورد پنجم: تک بودن ماشین
تعداد محدود یا حتی فقط یک دستگاه از نوعی مدل خودرو در بازار موجب می شود هیچ رقیبی برای آن پیدا نشده و در نهایت قیمت آن ماشین رقابتی نیست و ممکنست بمراتب قیمت بالاتری نسبت به دیگر خودرو ها داشته باشد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/01/15
11:22:15
5.0 / 5
1610
تگهای خبر: بازار , خدمات , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲