نامگذاری شعار سال ۱۴۰۰،

با قوانین ۴۰ سال قبل نمی توان اقتصاد را اداره كرد!

با قوانین ۴۰ سال قبل نمی توان اقتصاد را اداره كرد!

یک کارشناس حوزه کار شعار سال ۱۴۰۰ را تکمیل کننده شعار سالهای گذشته دانست و با اشاره به اینکه قوانین مخل کسب و کار باید حذف شود، اظهار داشت: علاوه بر دولت و حاکمیت، مردم هم باید برای پشتیبانی از تولید با نگرش خرید بیشتر تولیدات داخلی به میدان بیایند.علی اکبر لبافی در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی نامگذاری شعار سال ۱۴۰۰ اظهار نمود: شعار سال جاری به شکلی تکمیل کننده شعارهای سالهای گذشته است، چون سالهای قبل شعارها بر محور تولید و وجدان کاری و مباحث اقتصادی بود ولی شعار سال جاری تکمیل کننده است از این جهت که هم به پشتیابی از بخش تولید و هم بر رفع موانع تولید تاکید گردیده است.

وی افزود: طبعا اگر بخواهیم به تولید دقت کنیم باید پشتیبانی های لازم را نه فقط در چارچوب دولت ها، بلکه در چارچوب ارکان حاکمیت کشور از بخش تولید داشته باشیم و همه مجموعه کشور برای پشتیبانی و پشتیبانی از تولید به میدان بیایند.

این کارشناس حوزه کار ضمن اشاره به اهمیت رفع موانع از پیش پای تولید کنندگان اظهار داشت: برای آنکه پشتیبانی اتفاق بیفتد لازم است موانع تولید برطرف شود و این کار مستلزم داشتن قوانین منطبق با شرایط موجود و اصلاح و بازبینی قوانین موجود است، چون با قوانین ۴۰ سال قبل نمی توانیم شرایط اقتصادی امروز را هدایت و مدیریت نماییم.

به گفته لبافی، قوانین مخل کسب و کار باید حذف شود و قوانین و مقررات، برگرفته از نظر بخش خصوصی مورد اصلاح و بازبینی قرار گیرد و دولت ها خط مشی و راه و روش برای بخش خصوصی تعریف نکنند.

وی با انتقاد از عدم مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری ها اضافه کرد: اگر به دنبال پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن هستیم باید نظرات و تجارب بخش خصوصی را به کار بگیریم و مشارکت بخش خصوصی به معنای واقعی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها اتفاق بیفتد.

به گفته این کارشناس حوزه کار، نقش مردم در پشتیبانی از تولید را مهم دانست و اظهار داشت: علاوه بر حاکمیت و دولت، مردم هم باید برای پشتیبانی از تولید با نگرش خرید بیشتر تولید داخلی و پشتیبانی از تولید ملی به میدان بیایند.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" اعلام و تاکید فرمودند که دولت فعلی و دولت آینده باید با حمایت های همه جانبه قانونی، دولتی و حکومتی از تولید و رفع موانع آن، همت کنند که سال جاری جهش تولید به مفهوم واقعی تحقق یابد.
1400/01/04
13:40:36
5.0 / 5
1198
تگهای خبر: ارز , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP