وزیر راه و شهرسازی خبر داد

افزایش ۳۸ درصدی تردد جاده ای نسبت به برنامه نوروزی سال قبل

افزایش ۳۸ درصدی تردد جاده ای نسبت به برنامه نوروزی سال قبل

به گزارش شاپ وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه ترددهای نوروزی تا به امروز در زمان مشابه با سال قبل 38 درصد بالا رفته است، اضافه کرد: استفاده از اتوبوس بین شهری 6 درصد افزایش یافته است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از مرکز مدیریت راه های کشور که امروز ۲۸ اسفند در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: موضوع الزام استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی پذیرش مسافر در اتوبوس های جاده ای هیچ تغییری نکرده است و اینکه در اتوبوس مادری یا پدری در کنار فرزندش بنشیند ایرادی ندارد.
وی از شروع فعالیت سازمان راهداری جهت ارائه خدمات به ترددهای نوروزی آگاهی داد و اشاره کرد: حالا وضعیت راه ها افزایش تردد داشته و با تمهیداتی که در روزهای نوروز از ۲۰ اسفند در سازمان راهداری کلید خورده، بطور مرتب و به صورت شبانه روزی وضعیت راه های کشور پایش می شوند.
اسلامی اظهار داشت: این وضعیت، ما را برای آمادگی و ارتقای وضعیت راه ها آماده می سازد.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: آمار و ارقام موجود نشان می دهند که تردد در جاده ها نسبت به برنامه نوروزی سال ۱۳۹۸ حدود ۳۸ درصد افزایش داشته است.
وی اظهار نمود: تصاویر مرکز مدیریت سازمان راهداری نشان می دهند که مسافرت با اتوبوس در این ایام در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش داشته است که این مساله حکایت از این دارد که مردم برمبنای پروتکلهای بهداشتی الگوی سفرشان را انتخاب کردند و امیدوار هستیم با همین شیوه و رویه ای که مشاهده می نماییم، ادامه پیدا کند.
اسلامی با اشاره به مخاطرات گسترش شیوع ویروس کرونا در صورت انجام سفرهای غیرضروری در روزهای نوروز، عنوان کرد: امیدواریم که در روزهای نوروز، ویروس کرونا بیشتر مهار شود و مردم نیز آنرا کنترل کنند تا ایام خوب و خوشی را در نوروز داشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ما می توانیم در این ایام، با اقداماتی که وزارت بهداشت انجام داده و مشارکتی که مردم دارند، مشکل فراگیر کرونا را کنترل نماییم.
وی با اعلان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نمایندگان خودش را در راه ها مستقر کرده و گسترش خواهد داد، اضافه کرد: حالا در محورهای کشور کنترل شدید انجام می شود و اگر مردم شکایتی از وضع جاده ها داشته باشند، می توانند با سامانه ۱۴۱ تماس گرفته که به آن رسیدگی خواهد شد.
اسلامی با تبریک پیشاپیش نوروز ۱۴۰۰ به آحاد مردم کشور، اظهار نمود: به همراه مردم عزیز، سال سخت ۱۳۹۹ را با همه مشکلات پشت سر گذاشتیم و از خدای متعال سالی خوب، سلامت و پر از عافیت را برای همه مردم ایران از خداوند متعال مسئلت دارم.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: امیدواریم که در سال ۱۴۰۰ به شکلی حرکت نماییم که از اردیبهشت ماه پروژه های طرح ملی مسکن به ترتیبی که شروع شده و به میزانی که خود مردم بیشتر نقش ایفا کردند، خانه هایشان را تحویل بگیرند و بیشتر از گذشته شاهد باشیم که مردم مالک خانه هایشان باشند.
وی با یادآوری از افزایش ۳۸ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی کشور، بیان کرد: همانطور که گفته شد این ترددها نشان می دهند که استقبال از وسائط نقلیه عمومی بالا رفته است و سفر مردم با اتوبوس های بین شهری با حدود ۶ درصد افزایش مواجه می باشد.
اسلامی استفاده از حمل و نقل عمومی را رخدادی مثبت در کشور ارزیابی کرد و گفت: این مساله نشان میدهد که مردم الگوی سفرشان را تغییر دادند و الان با یک وضعیت تقریباً متفاوتی مواجه هستیم.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: حالا ازدحام و تراکم در جاده ها نداریم و حدود ۱۷۰ خودرو در ساعت کاهش پیدا کرده است. یعنی حجم تردد یک میلیون خودرو ثبت شده است که این میزان تردد حداقلی و ضروری هستند.
بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی وی ادامه داد: حجم عمده ترددها وسایل نقلیه عمومی باری و دستگاه های خدمات رسان و غیره هستند که باید جا به جا شوند.
اسلامی با اعلان اینکه کف پذیرفته شده ترددها همان یک میلیون خودرو است، اضافه کرد: حالا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تردد خودرو مشاهده می شود.
وی تصریح کرد: حالا دلیل تعداد زیادی از سفرها این است که افراد خانواده هایی در شهرستان دارند که می خواهند به خانواده هایشان بپیوندند. امیدواریم که با رعایت پروتکلهای بهداشتی کار درست را طی سفر انجام بدهند.
منبع:

1399/12/29
13:09:42
0.0 / 5
1204
تگهای خبر: ارز , بهداشت , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP