رییس بنیاد مسكن خبر داد

ساخت 11 خانه در سی سخت شروع شده است

ساخت 11 خانه در سی سخت شروع شده است

به گزارش شاپ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلان اینکه 420 میلیارد تومان اعتبار ساخت، معیشت و بلاعوض برای منطقه زلزله زده سی سخت اختصاص یافته است اظهار داشت: آواربرداری 200 واحد تمام شده و 11 خانه به مرحله راه اندازی رسیده است.


علیرضا تابش در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: به دنبال وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری که روز ۲۹ بهمن ماه در شهر سی سخت کهگیلویه و بویراحمد به وقوع پیوست ۱۲۶۰ واحد مسکونی تخریب شد که از این تعداد ۶۸۰ واحد شهری و ۵۸۰ واحد روستایی است. همین طور ۲۹۰۰ واحد تعمیری و ۲۳۰۰ واحد معیشتی است که نسبت به ستاندن مصوبه در ۵ اسفندماه از هیات وزیران اقدام شد.
وی ادامه داد: بمنظور بازسازی منطقه زلزله زده سی سخت ۲۷۰ میلیارد تومان برای واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی اختصاص پیدا کرد. ۱۳۰ میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض مصوب شد. اعتبار عمرانی نیز ۲۰ میلیارد تومان بود که مجموع اعتبارات به ۴۲۰ میلیارد تومان رسید.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلان اینکه در کمتر از یک ماه برای تمامی واحدهای احداثی و تعمیری تشکیل پرونده شده است، اظهار داشت: نیمی از واحدهای احداثی شهری بمنظور صدور پروانه به شهرداری معرفی شده اند.
تابش اشاره کرد: تا کنون ۱۰۰۰ تن میلگرد و ۱۰۰ تن سیمان برای توزیع به منطقه حمل شده که تا ابتدای سال میزان میلگرد و آهن آلات به ۳۰۰۰ تن می رسد.
وی اظهار نمود: برای ۵۰۰ واحد احداثی و ۴۰۰ واحد تعمیری مبلغ ۸ میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلان اینکه عملیات آواربرداری و ساخت بطور همزمان جریان دارد اظهار داشت: تعداد ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات برای انجام آواربرداری فعال است و عملیات آواربرداری ۲۰۰ واحد انجام شده است. همین طور احداث نخستین واحدها از چهار روز قبل شروع شده که تا کنون ۱۱ خانه به مرحله ساخت رسیده است.
منبع:

1399/12/25
13:32:45
0.0 / 5
1875
تگهای خبر: دستگاه , شهرداری , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP