معاون وزیر كار در گفت وگو با شاپ

خبرهای خوش مسكن ملی فرا می رسد

خبرهای خوش مسكن ملی فرا می رسد

به گزارش شاپ معاون وزیر کار از شروع کلنگ زنی تعدادی از پروژه های مسکن ملی تا پیش از اختتام سال آگاهی داد و با اشاره به استقبال کارگران و بازنشستگان از این طرح، اظهار داشت: حدود 60 هزار نفر از کارگران و بازنشستگان آورده خودرا پرداخت کرده و وارد پروژه شده اند.ابراهیم صادقی فر در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین اخبار از ثبت نام در طرح جامع اقدام ملی مسکن اظهار نمود: کسانی که در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند چه کارگر چه بازنشسته به شکل فردی اقدام نموده اند و عضو تعاونی یا تشکل کارگری نبوده اند ولی پروژه هایی که الان تحت پوشش وزارت کار در حال ساخت است گروهی ساز و نوعا به شکل تعاونی است که این پروژه ها پیش رفته و زمینها اختصاص یافته و سازندگان هم کارهای تامین منابع مالی را در دست انجام دارند.

وی از کلنگ زنی تعدادی از پروژه ها در سطح کشور آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون پروژه هایی داریم که آماده کلنگ زنی است و پیش از اختتام سال کلنگ آنها زده خواهد شد.

۶۰ هزار نفر آورده اولیه را واریز کردند

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کار درباره آمار ثبت نام کنندگان و واریز آورده اولیه متقاضیان نیز، اظهار داشت: برمبنای آخرین آمارها حدود ۶۰ هزار نفر از کارگران و بازنشستگانی که ثبت نام کرده اند پولشان را پرداخت کرده و وارد پروژه شده اند. در مورد آن دسته از کسانی هم که ثبت نام کرده و واجد شرایط شناخته شده اند کارها در حال انجام می باشد.

صادقی فر اشاره کرد: در یکسری از استانها و شهرستانها زمینها هنوز آماده نشده که در دست پیگیری است؛ بخش دیگر در قالب تفاهم نامه و با فرمتی که خود وزارتخانه بسازد در حال سازماندهی است و یک فرمت هم که مقرر است با همکاری اتاق تعاون ایران ساخته شود و در حال انجام می باشد.
امکان واریز و تکمیل سهم آورده در بعضی شهرها

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در بین ثبت نام کنندگان کسانی بوده اند که هنوز آورده اولیه را واریز نکرده باشند و باتوجه به اتمام مهلت تمدید تدابیری برای واریز این دسته افراد پیش بینی شده است؟ اظهار داشت: یکسری از متقاضیان را طی رایزنی هایی که با وزارت راه و شهرسازی داشتیم تمدید کردیم، عده بسیاری پرداخت اولیه را انجام داده اند فقط سهم آورده اولیه را کامل نکرده اند که وزارت راه و شهرسازی برای واریز همراهی کرد و وزیر راه هم اصرار داشت که طرح در این مرحله به بن بست نخورد و اجازه واریز داده شود.

به گفته معاون وزیر کار، باوجود آنکه مهلت تمدید به انتها رسیده ولی در بعضی شهرها و استانها به سبب آنکه هنوز زمین یا پروژه آماده نبوده اجازه واریز داده شده تا متقاضیان سهم آورده خودرا تکمیل کنند.

صادقی فر در ادامه به ساخت مسکن ملی در شهرکهای صنعتی اشاره و اظهار نمود: اتاق تعاون ایران دراین زمینه اقدامات موثری داشته و چهار شهرک صنعتی ایوانکی، کاسپین، اشتهارد و شمس آباد همگی در مرحله کلنگ زنی هستند. هم اکنون تعداد شهرکهای صنعتی افزایش یافته و به ۱۳ شهرک رسیده است.

اعلام خبرهای خوش از مسکن ملی در هفته آینده

وی اشاره کرد: در شهرهای جدید استقبال کارگران و بازنشستگان بسته به توان اقتصادی و آورده اولیه آنها دارد و ما در وزارت کار درصدد هستیم تا در این بخش که به سبب عدم توان پرداخت، مشارکت کمی پایین است ورود نماییم. خوشبختانه مدلهای خوبی در وزارت کار و صندوق های وابسته به آن و همین طور وزارت راه و شهرسازی تهیه و پیش بینی شده که هفته آتی این مدلها ارائه و اخبار خوب و خوشی از طرح مسکن ملی اعلام خواهیم کرد.

معاون وزیر کار درباره علت تاخیر در شروع ساخت و ساز طرح های مسکن ملی اظهار داشت: کار ساخت مسکن فرآیند ای طولانی است و آداب و اصول خودرا دارد؛ در طرح های بزرگ مسکن ابتدا باید تامین مالی صورت گیرد و آماده سازی آن مهمست چون کیفیت زمین شامل سنگلاخی یا صخره ای بودن اثرگذار می باشد و تایید کمیسیون ماده ۵ شهرداری هم جزو موارد اساسی است و همه این موارد و شرایط تاثیرگذاری خودرا دارد و در ساخت مسکن یا پروژه های ساخت و ساز مدنظر قرار می گیرد.

منبع:

1399/12/22
20:44:27
0.0 / 5
1317
تگهای خبر: ثبت نام , شهرداری , صنعت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴