وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با شاپ:

مردم سفر نوروزی نروند

مردم سفر نوروزی نروند

به گزارش شاپ وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مردم در وضعیت فعلی انتشار ویروس کرونا، بهتر است از انجام سفر نوروزی خود صرف نظر کنند اعلام نمود: به هیچ وجه قیمت بلیت هواپیما و قطار در روزهای نوروز افزایش نمی یابد و برای تغییر قیمت بلیت اتوبوس نیز تصمیمی نگرفته ایم.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در روزهای نوروز امسال با وجود اعلام نظر وزارت بهداشت در خصوص عدم انجام سفرهای نوروزی و ممنوعیت سفر به پنج کلانشهر و کلیه شهرهای قرمز و نارنجی، تا حالا دستورالعملی برای منع تردد وسایل حمل و نقل عمومی برون شهری صادر نشده است. البته وزارت راه و شهرسازی نیز قبل از این اعلام نموده بود که افزایش ناوگان و برنامه های فوق العاده سفر در نوروز ۱۴۰۰ نداریم و ظرفیت های جابه جایی در این ایام افزایش نیافته است.

اما نکته ای که دراین زمینه وجود دارد اینکه طی روزهای گذشته زمزمه هایی در خصوص افزایش قیمت بلیت در بخش های هواپیمایی، ریلی و جاده ای به گوش می رسد و تشکل ها و صنوف تخصصی حمل و نقل برای آن درخواست خودرا مطرح کرده اند.

محمد رجبی - رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی- قبل از این اعلام نموده بود: باتوجه به حجم مشکلاتی که این صنعت با آن در سالهای گذشته درگیر بوده، کرونا بر شدت این معضلات افزوده و دولت نیز هیچ نوع کمکی به ما نکرده است، درخواست داریم برای سال آینده قیمت بلیت قطار افزایش یابد.

وی اضافه کرد: در شرایطی که قیمت تمام شده و هزینه های صنعت عدد مشخصی را نشان میدهد و خیلی از نیازهای ما مانند روغن موتور داخلی بیش از ۳ برابر افزایش یافته است و کالاهایی که وارداتی بوده و با دلار رابطه مستقیمی دارد نیز به همین میزان رشد کرده اند، نمی توان قیمت بلیت قطار را افزایش نداد، چونکه تنها منبع درآمد صنعت ریلی فروش بلیت است. البته می توان برای افزایش نیافتن قیمت بلیت قطار تسهیلاتی برای آن قائل شد تا صنایع ریلی که در دوران شیوع ویروس کرونا بیشترین لطمه را دیده اند و بارها از طرف مراجع ذیصلاح بابت اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفته اند، به آستانه توقف فعالیت کشانده نشوند.

این درحالی است که محمد اسلامی –وزیر راه و شهرسازی – در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر اینکه در وضعیت فعلی کشور از نظر شیوع ویروس کرونا مردم باید سفرهای نوروزی خودرا لغو کنند، در این زمینه اظهار نمود: به هبچ وجه افزایش قیمتی برای بلیت قطار و هواپیما نداریم اما برای اتوبوس در طول سالیان گذشته با توجه به این که در روزهای نوروز سفرهایشان عمدتاً به صورت یکسر خالی انجام می شود، درصدی را اعمال می کردیم و بعد از ایام نوروز آنرا به حالت قبل بازمی گرداندیم. البته درباره افزایش موقت بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی هنوز تصمیمی گرفته نشده و در حال بررسی است.

وی اضافه کرد: مردم در وضعیت فعلی کشور از نظر شیوع ویروس کرونا و باتوجه به هشدارها و سفارش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهتر است از انجام سفرهای نوروزی و غیر ضروری در روزهای باقی مانده امسال اجتناب کنند.

وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: ضوابط، مقررات و پروتکلهای بهداشتی برای همه حوزه های حمل و نقل برنامه ریزی و ابلاغ گردیده است و اگر هر کسی در اجرای این مصوبات ابلاغی کوتاهی کند، اساسا با او برخورد خواهد شد.

منبع:

1399/12/22
14:16:32
0.0 / 5
1392
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP