مدیركل بنیاد مسكن كهگیلویه و بویراحمد:

دیوار نخستین خانه سی سخت بالا رفت

دیوار نخستین خانه سی سخت بالا رفت

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه نخستین واحد صدمه دیده از زلزله سی سخت به مرحله بتن ریزی و دیوارچینی رسیده است اظهار داشت: حدود ۴۰۰ نفر برای صدور پروانه ساخت به شهرداری معرفی شده اند که امروز برای ۲۰ واحد مجوز صادر می شود.


حسین جنتی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: آواربرداری حدود ۱۵۰ واحد مسکونی تخریبی زلزله سی سخت به اتمام رسیده و نخستین واحد مسکونی بتن ریزی شده و در حال اجرای دیوارچینی است.
وی ادامه داد: در شهر سی سخت تا کنون ۱۲۰۰ نفر به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی معرفی شده اند. همینطور نزدیک ۴۰۰ نفر برای صدور پروانه ساخت به شهرداری معرفی شده اند. شهرداری قول داده امروز ۲۰ پروانه را صادر کند که به محض صدور، عملیات اجرایی این تعداد هم شروع می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد درباره وضعیت زلزله زدگان اظهار داشت: بحمدالله اوضاع درمورد مراحل اداری، بانک و نظام مهندسی روال مناسبی پیدا کرده است. اسکان موقت متقاضیان هم انجام شده است. قسط اول کمک بلاعوض اسکان موقت به مبلغ ۱۰ میلیون تومان پرداخت شده که برخی از مردم خانه اجاره کرده و تعدادی در چادر ساکن هستند. حدود ۱۰۰ کانکس هم در قسمتی از شهر تعبیه شده که زلزله زدگان در آن ساکن شده اند.
به قول جنتی، اردیبهشت سال ۱۴۰۰ عملیات ساخت نخستین واحدها به اتمام می رسد.
وی درباره وضعیت روستاها هم اظهار داشت: تا کنون برای حدود ۱۰۰ واحد مسکونی روستایی پروانه ساخت صادر شده که در حال شروع ساخت هستیم و تا ۵-۶ روز آینده ۳۰ تا ۴۰ واحد به مرحله اجررا می رسد.
مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد، تسهیلات پرداختی به هر واحد مسکونی شهری را ۱۰۰ و هر واحد روستایی را ۸۰ میلیون تومان دانست و اضافه کرد: همینطور ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض ساخت در شهر و ۲۰ میلیون تومان در روستاها پرداخت می شود. برای اسکان موقت هم ۲۰ میلیون تومان در شهر و ۱۵ میلیون در روستاها کمک بلاعوض داده است. قسط دوم کمک بلاعوض اسکان موقت به محض عقد قرارداد و اجرای فوندانسیون پرداخت خواهد شد.1399/12/20
18:19:50
0.0 / 5
1248
تگهای خبر: آسیب , شهرداری , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳