معاون وزیر صمت:

واردات كالاهای اساسی در اولویت است

واردات كالاهای اساسی در اولویت است

به گزارش شاپ معاون وزیر صمت اظهار داشت: قرار شد تمهیداتی اندیشیده شود تا گروه کالایی 27 که دارای ثبت سفارش و منشا ارز هستند، نیز مجوز ورود به کشور را تا آخر سال دریافت نمایند.به گزارش شاپ به نقل از وزارت صمت، عباس قبادی با اعلان اینکه تمهیداتی اندیشیده شد تا گروه کالایی ۲۷ که دارای ثبت سفارش و منشأ ارز هستند، نیز مجوز ورود به کشور را تا آخر سال دریافت نمایند، گفت: کالاهای گروه ۲۷ رقمی کمتر از ۵۰ میلیون دلار هستند که در مقابل ۳۲ میلیارد دلار واردات رقم کوچکی است.
معاون تجاری داخلی وزارت صمت افزود: البته تحریم ها و مسائل ارزی مشکلاتی را برای مجموعه واردات و ترخیص کالا به وجود آورد که با تدابیر اندیشیده شده توسط ستاد اقتصادی دولت، بخش عمده ای از کالاهای مانده در گمرکات به سرعت مرخص شد.
واردات ۳۲ میلیارد دلار کالا در ۱۱ ماهه امسال
وی اضافه کرد: در ۱۱ ماهسال ۹۹ بیش از ۲۰ میلیون تن کالا به ارزش تقریبی ۳۲ میلیارد دلار وارد کشور شده است.
قبادی اظهار داشت: واردات کالا در کشور مشمول یک سری ضوابط و مقررات است، باید ثبت سفارش صورت گیرد، تامین ارز و منشأ ارز صورت بگیرد و موضوعات پولشویی و موضوعات مختلف دیگر مشخص شود.
معاون تجاری داخلی وزارت صمت با اشاره به اینکه آنچه تکلیف وزارت صمت است کاملاً ایفا شده و از اینجا به بعد کار به سمتی می رود که کالا به کشور وارد شود، افزود: باید به شکلی عمل نکنیم که کشور را در یک فشار ارزی قرار دهیم و کالاهای اساسی که الان در بنادر هستند را کنار بگذاریم و روی کمتر از ۵۰ میلیون دلار کالای غیر ضروری تمرکز نماییم و مشکلات آنرا بر طرف نماییم.
قبادی در ادامه با اعلان اینکه اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت، واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید و اقلام مورد نیاز مردم (گندم، روغن، برنج و…) است، اضافه کرد: در جلسات برگزار شده قرار شد تمهیداتی اندیشیده شود تا گروه کالایی ۲۷ که دارای ثبت سفارش و منشأ ارز هستند، نیز مجوز ورود به کشور را تا آخر سال دریافت نمایند.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی ویژه و تحریم های ظالمانه بر کشور، اظهار داشت: در این شرایط با محدودیت های ارزی مواجه شدیم و باید با مدیریت منابع ارزی موجود مجوز ورود برای کالاهایی صادر شود که محدودیت ارزی نداشته باشند و خسارتی هم به آنها وارد نشود.


منبع:

1399/12/14
12:55:31
0.0 / 5
1274
تگهای خبر: ارز , تولید , صنعت , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP