رییس سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد

احتمال لغو برخی پروازها و استرداد پرداختی مسافران

احتمال لغو برخی پروازها و استرداد پرداختی مسافران

به گزارش شاپ رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: اگر به سبب شرایط خاص شیوع ویروس کرونا در کشور، پروازهایی از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا محدود یا ممنوع شود، هزینه بلیت آن به صورت کامل به مسافران بازگردانده خواهد شد.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، به دنبال بروز شرایط شکننده و هشدار آمیز شیوع ویروس کرونا در کشور، پروازهای استان خوزستان طی هفته گذشته با محدودیت مواجه گردید و باتوجه به هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ممکنست این محدودیت ها یا ممنوعیت برای دیگر شهرها و استان هایی که در آینده به وضعیت قرمز باز می گردند، اعمال شود.

در چنین شرایطی برخی خبرها در خصوص اینکه اگر بلیت ها کنسل شود، هزینه ای به مسافران داده نخواهد شد سبب بروز برخی نگرانی ها در میان مردم شده است.

تورج دهقان زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار نمود: برمبنای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا باتوجه به شرایط ویژه به وجود آمده در استان خوزستان از نظر اپیدمی انتشار ویروس کرونا، پروازهای ورودی و خروجی این استان با کاهش و محدودیت روبه رو شده است، و نکاتی دراین زمینه مورد توجه و تاکید قرار گرفت.

وی اضافه کرد: یکی اینکه برای انجام پرواز از و به این استان مردم باید نتیجه منفی تست PCR را همراه شان داشته باشند، دوم اینکه پروازهای این استان با کاهش و محدودیت های خاصی روبه رو شده است و نهایتا همه شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی موظف شدند تا به مسافران پیامک بزنند آنها را به عدم انجام این سفر ترغیب کنند و این نکته را قید کنند که بدون هیچگونه کسری کل هزینه پرداختی آنها برای خرید بلیت هواپیما در این راه مسترد خواهد شد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه اگر ستاد ملی مقابله با کرونا پرواز داخلی دیگری را ممنوع یا محدود کند مسلما با همین شرایط خواهد بود، اشاره کرد: انجام شدن یا نشدن پروازهای داخلی و شرایط آن برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری شده و سازمان هواپیمایی کشوری متولی اجرای آنست و دیگر دستگاهها و نهادها ارتباطی ندارد. بدین سبب مسلما در صورت لغو یا کنسل شدن بلیت هواپیما هزینه آن به صورت کامل به مسافران باز می گردد.

منبع:

1399/12/13
14:20:52
0.0 / 5
1178
تگهای خبر: آموزش , ارز , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP