حفظ سلامت مشتریان بانك ها و فروشگاه ها با كاغذهای BPA FREE

حفظ سلامت مشتریان بانك ها و فروشگاه ها با كاغذهای BPA FREE

فروشگاه های زنجیره ای و بانکهای کشور بعنوان مراکز اصلی توزیع رسید مشتری، باید بمنظور حفظ سلامت مشتریان خود و بعنوان یک مسئولیت اجتماعی، در استفاده از کاغذهای BPA FREE اقدام نمایند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، کاغذ حرارتی یک کاغذ حساس مخصوص می باشد و با ماده ای فرموله شده است که هنگام قرار گرفتن در معرض گرما تغییر رنگ می دهد. این مورد در چاپگرهای حرارتی به خصوص در دستگاه های فیش پرینت و صندوق فروشگاهی بعنوان رسید مشتری، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از کاغذهای حرارتی بعنوان فاکتور خرید و رسید مشتری در دنیا کاملاً مرسوم می باشد تا جایی که با کاغذهای حرارتی استفاده شده کشور در یکسال می توان ۹ بار دور کره زمین را پوشاند.
در کاغذهای حرارتی، سطح کاغذ با لایه ای از مواد پوشانده می شود. هنگامی که سطح کاغذ گرم می شود، مواد پوشانده شده بر روی سطح کاغذ با گرما واکنش نشان داده و به شکل رنگ چاپ آنرا به سطح کاغذ منتقل می کند. یکی از این مواد واکنش دهنده در این کاغذها ماده ای به نام بیسفنول (BPA)است.
معمولاً هنگام گرم شدن، پوشش روی کاغذ سیاه می شود، اما گاهی از پوشش هایی به رنگ آبی یا قرمز نیز استفاده می شود. در صورتیکه یک منبع حرارتی، مانند یک شعله، می تواند سبب تغییر رنگ کاغذ شود، ناخن شما که به سرعت روی کاغذ کشیده می شود نیز از اصطکاک گرمای کافی برخوردارست تا یک علامت بوجود آورد.

ماده BPA بعنوان ماده ای برای افزایش پایداری و مقاومت در مقابل حرارت، به کاغذهای حرارتی افزوده می شود. تماس مداوم با این ماده در دراز مدت می تواند برای بدن مضر باشد. از سال ۲۰۱۴ در ایالات متحده قوانینی بمنظور ممنوعیت استفاده از این ماده در کاغذهای حرارتی وضع شد و استفاده از آن رو به کاهش رفت. همگام با این اتفاق، اتحادیه اروپا نیز از سال ۲۰۱۹ قوانینی برای ممنوعیت استفاده از کاغذهای حرارتی شامل ماده BPA را وضع کرد.
این اتفاق سبب تحول در تولید کاغذهای حرارتی دنیا شد تا جائیکه هم اکنون نسل جدیدی از کاغذهای حرارتی با نام BPA FREE تولید و توزیع می شود.
ماده BPA به سبب خاصیت اسیدی، بوسیله تماس با پوست قابلیت جذب دارد و تماس مداوم با آن می تواند سبب جذب آن بوسیله پوست شود. پژوهشگران انگلیسی در سال ۲۰۲۰ با تحقیق بر روی این ماده، دریافتند سطح قابل توجهی از این ماده حتی می تواند، احتمال ابتلاء به سرطان سینه در بانوان را افزایش دهد.
از همین رو، از اواخر سال ۲۰۱۹ در بیشتر کشورها، بمنظور حفظ سلامتی افراد، استفاده از نسل جدید کاغذهای حرارتی با عنوان BPA FREE ترویج یافته است. متأسفانه در کشور ما همچنان از کاغذهای حرارتی حاوی BPA بعنوان رسید خرید فروشگاه ها و دستگاه های عابر بانک استفاده می شود.

براساس این گزارش، شرکت آلبالو طرح مبنا یکی از شرکت های با سابقه حدود یک دهه فعالیت در حوزه توزیع کاغذهای حرارتی کشور در امتداد حفظ و صیانت از سلامت مردم و محیط زیست، مبادرت به توزیع کاغذهای حرارتی با عنوان BPA FREE کرده است.
در حال حاضر، کاغذهای یاد شده از طرف شرکت آلبالو طرح مبنا بعنوان پیشرو و مجری توزیع کاغذهای حرارتی BPA FREE در کشور، برای فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش و جانبو توزیع می شود.
به نظر می رسد سایر فروشگاه های زنجیره ای و بانک ها بعنوان مراکز اصلی توزیع رسید مشتری، می بایست بمنظور حفظ سلامت مشتریان خود و بعنوان یک مسئولیت اجتماعی، در استفاده از کاغذهای BPA FREE گام بردارند تا همگام با سایر کشورهای دنیا، در کشور ما نیز استفاده از این نوع کاغذهای حرارتی، مرسوم شود.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/12/09
14:48:49
0.0 / 5
1328
تگهای خبر: تولید , دستگاه , رنگ , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP