مدیركل بازسازی بنیاد مسكن:

زلزله زدگان سی سخت ۱۰ میلیون تومان دریافت نمودند

زلزله زدگان سی سخت ۱۰ میلیون تومان دریافت نمودند

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه امروز عملیات اجرایی نخستین واحد تخریبی ناشی از زلزله کهگیلویه و بویراحمد شروع شده است اظهار داشت: کمک بلاعوض اجاره بها برای واحدهای احداثی ۲۰ میلیون تومان است که امروز قسط اول به مبلغ ۱۰ میلیون تومان به ۱۳۵ خانواده پرداخت گردید.


مجید جودی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از سه روز قبل عملیات آواربرداری و در واقع بازسازی بعد از زلزله سی سخت شروع شده و امروز نخستین واحد احداثی وارد عملیات اجرایی شد. فعلا کارها با کمک بلاعوض پیش می رود تا انشاءالله تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت گردد.
وی ادامه داد: بانک مرکزی امروز بانک های عامل را برای پرداخت تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی زلزله سی سخت مشخص کرد. به واحدهای شهری ۱۰۰ میلیون تومان وام، ۳۰ میلیون تومان تسهیلات خرید اثاثیه منزل و ۵۵ میلیون تومان بلاعوض تحت عناوین مختلف پرداخت می شود که از این ۵۵ میلیون تومان ۲۰ میلیون تومان برای اسکان موقت و مابقی کمکهای معیشتی خواهد بود.
مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با اعلان اینکه الان در منطقه حضور داریم اظهار داشت: برآورد خسارات در شهر سی سخت به اتمام رسیده که طبق بررسی ها حدود ۹۰۰ واحد مسکونی تخریب شده است. تیمهای ارزیاب به روستاها رفته و در حال بررسی هستند. البته خوشبختانه حجم تخریب در روستاها چندان زیاد نیست. اما امروز یک پس لرزه ۴.۵ ریشتری داشتیم که امکان دارد خدای نکرده خسارات را افزایش دهد.
جودی اظهار نمود: پیشبینی ما این است که دوره ساخت واحدها دو تا سه ماه طول بکشد. طبیعتا هرچقدر شروع اجرا دیرتر باشد تکمیل واحدها هم دیرتر صورت خواهد گرفت.
وی سقف پرداخت کمک هزینه اجاره را ۲۰ میلیون تومان دانست و اظهار داشت: امروز نخستین قسط کمک بلاعوض به مبلغ ۱۰ میلیون تومان به ۱۳۵ خانوار پرداخت گردید. ۱۰ میلیون تومان دیگر هم در ایام آینده پرداخت می شد. به محض تشکیل پرونده، متقاضیان این کمکها را دریافت خواهند کرد.
مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن در پاسخ به این پرسش که شرایط زندگی مردم در سی سخت چگونه است، اضافه کرد: خوشبختانه در چند روز اخیر هوا خوب است و بارش نداشتیم. البته به خسارت دیدگان کمک اجاره پرداخت می نماییم که اگر به صورت مثال بازسازی خانه شان سه ماه طول بکشد ماهیانه هفت میلیون تومان برای اجاره در نظر گرفته شده است. کسانی هم که خانه اقوام ساکن شوند این ۲۰ میلیون تومان را دریافت می کنند.1399/12/07
12:29:58
0.0 / 5
1183
تگهای خبر: ارز , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP