سازمان هواپیمایی كشوری پاسخ داد:

چرا معاون وزیر بهداشت نتوانست سوار هواپیما شود؟

چرا معاون وزیر بهداشت نتوانست سوار هواپیما شود؟

به گزارش شاپ به دنبال اظهارات معاون وزیر بهداشت در خصوص امتناع مسولان پرواز از سوار کردن وی در یکی از پروازها به علت تکمیل بودن ۷۵ درصد صندلی های هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری توضیحاتی در اینباره ارائه نمود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بعد از آنکه ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام نمود که به هنگام تهیه بلیت و سوار شدن به هواپیما، به علت آنکه شرکت هواپیمایی مورد نظر صندلی های هواپیمای خویش را تا بیشتر از ۷۵ درصد پر کرده بود بلیت برای پرواز را به او ندادند، سازمان هواپیمایی کشوری با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی در این حوزه عرضه کرد.
این سازمان در توضیحات خود آورده است:
«ضمن تشکر از زحمات آقای حریرچی و همکاران ایشان از آغاز شیوع کرونا در کشور، ذکر این نکته ضروریست که از آغاز انتشار کرونا در کشور به جهت اینکه مسئولیت مدیریت و برنامه ریزی برای مقابله با ویروس کرونا به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار شد، سازمان هواپیمایی کشوری بعنوان متولی سیاست گذاری در صنعت حمل و نقل کشور در کنار تمامی ارگان ها خویش را مکلف و مقید دانست تا در جهت حفظ سلامت شهروندان از تمام توان خود در جهت مقابله با این بحران استفاده نماید.
سازمان هواپیمایی کشوری از اظهارات ایشان در یک برنامه تلویزیونی این گونه برداشت کرده است که ایشان از قبل بلیتی تهیه نکرده بودند اما قصد تهیه بلیت و سوار شدن به هواپیما را داشتند که ظاهرا به جهت تکمیل ظرفیت پرواز، شرکت هواپیمایی مربوطه از سوار کردن ایشان امتناع کرده است.»
در ادامه این توضیحات آمده است: «به طور حتم سازمان هواپیمایی کشوری این مورد را بررسی و فهرست مسافران آن پرواز را از شرکت هواپیمایی مربوطه مطالبه خواهد نمود و چنانچه آن شرکت برپایه تکمیل ظرفیت ۶۰ درصد ایشان را نپذیرفتند، در جهت عمل به مسئولیت اجتماعی از آقای حریرچی دعوت خواهیم کرد تا از عوامل این شرکت هواپیمایی به جهت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری تقدیر و تشکر لازم به عمل آید. اما چنانچه برپایه مطالب ایشان تعداد ظرفیت پرواز بیشتر از ۷۵ درصد بوده است بطور قطع طبق روال گذشته با متخلفین برخورد خواهد شد و نتیجه را به اطلاع ایشان و عموم خواهیم رساند.
در عین حال باید توجه داشت که از آغاز شیوع کرونا، با همراهی شرکتهای هواپیمایی و اقدامات صورت گرفته، حالا صنعت هوانوردی تنها یکی از شقوق حمل و نقل در کشور به حساب می آید که به شکل جدی رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی را در دستور کار قرار داده و با جدیت تمام به اجرای دستورالعمل ها همت گمارده است. تا بدان جا که فارغ از اینکه در عرصه بین المللی شرکتهای هواپیمایی نسبت به استفاده ۱۰۰ درصدی و یا حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت پروازها چه عقیده تخصصی و فنی دارند و در عمل چگونه است، امروز بحث استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت با همکاری شرکتهای هواپیمایی در پروازها به یک فرهنگ و خواست عمومی تبدیل گشته است.
یعنی اگر شرکتی بخواهد محدودیت ۶۰ درصدی را رعایت نکند مسافران آنرا نمی پذیرند و نکته حائز اهمیت، همراهی و هماهنگ بودن شرکتهای هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری در اجرای فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت علیرغم تحریم ها، محدودیت ها و مشکلات عدیده اقتصادی که در این صنعت وجود دارد. که از همین جا از شرکتهای هواپیمایی بابت این هماهنگی و همراهی قدردانی می نماییم.
همچنین لازم به ذکر است، به صورت مستمر بازرسی های لازم توسط دفاتر تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری از پروازها به عمل آمده و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد و مجازات های لازم صورت گرفته است که مصداق این امر لغو مجوز پرواز برخی مسیرهای شرکتهای هواپیمایی در ماه های گذشته بوده که گزارش آن به اطلاع عموم رسانده شد.
زنجیره صنعت حمل و نقل هوایی کشور با محوریت و مدیریت سازمان هواپیمایی کشوری با اجرای صحیح دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در جهت حفظ سلامت شهروندان فعالیت می نمایند لیکن ای کاش این فشارها و حساسیت ها در سایر شقوق حمل و نقل هم اعمال می شد که برای تایید این امر می توان سری به متروی تهران زده و با یک محاسبه سرانگشتی دریافت که یک شهروند روزانه به صورت متوسط یک ساعت در مترو به سر می برد که حدودا به اندازه یک سفر هوایی است اما با چه میزان ظرفیت و با رعایت کدام فاصله گذاری اجتماعی و آیا در حمل و نقل بین شهری هم واقعا پروتکل ها رعایت می شود؟
در آخر باردیگر از کلیه شرکتهای هواپیمایی که در اجرای دستورالعمل استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت پذیرش مسافر با سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد مرکزی مقابله با کرونا همکاری و همراهی داشته اند، قدردانی می نماییم.»1399/12/06
22:07:54
0.0 / 5
1436
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , حساسیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP