معاون استاندار تهران:

شروع عرضه مرغ با قیمت مصوب در میدان بهمن تهران

شروع عرضه مرغ با قیمت مصوب در میدان بهمن تهران

شاپ: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از شروع عرضه مرغ با قیمت مصوب در میدان بهمن تهران آگاهی داد و اظهار داشت: با این عرضه قیمت کاهش یافته و تعدیل می شود.به گزارش شاپ به نقل از مهر، حشمت الله عسگری قبل از ظهر چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار استان تهران طی سخنانی درباب عرضه مرغ در تهران اظهار داشت: هماهنگی های لازم برای حمل مرغ از محل تولید به میدان «بهمن» تهران با سازمان جهاد کشاورزی استانها انجام شده است و اعتقاد داریم، به سبب اهمیت بازار تهران، اگر قیمت مرغ در میدان بهمن تعدیل شود، اثر آنرا در سراسر کشور مشاهده خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: تنها راه کاهش قیمت مرغ افزایش عرضه است و پس از امروز افزایش عرضه مرغ در میدان بهمن شروع شده است و حتما قیمت ها کاهش پیدا می کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بیان کرد: ۸ درصد مرغ مصرفی استان تهران، توسط خود استان و ۹۲ درصد دیگر از سایر استانها تامین و در پایتخت توزیع می شود.
عسگری اشاره کرد: استان های دیگر مرغ را بالاتر از قیمت مصوب در اختیار استان تهران می گذارند و همین مورد به افزایش قیمت کمک می نماید.
وی افزود: تعدادی از استانها در تخلفی آشکار قیمت مرغ را بالاتر از قیمت مصوب تعیین کرده اند، که اصولاً تعیین قیمت مرغ مصوب در اختیار ستاد تنظیم بازار استانی نیست و زمانی که مرغ در سایر استانها بالاتر قیمت گذاری می شود، ما مجبوریم، برای جلوگیری از کمبود مرغ در استان، این محصول را با قیمت بالاتر تحویل بگیریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران اظهار داشت: مشکل تولید مرغ در استان تهران نداریم و آشفتگی شش ماهه بازار به سبب اختلاف نظر میان ستاد تنظیم بازار کشور و اتحادیه مرغداران کشور است.
وی افزود: مرغداران قیمت مصوب را خیلی کم می دانند، اما ستاد تنظیم بازار کشور، این مسئله را نمی پذیرد.
سالمی اظهار داشت: برای جلوگیری از تجمع در فروشگاه ها برنامه داریم تا توزیع مرغ گرم و منجمد را با نرخ های مصوب در فروشگاه های منتخب و صنوف محلات داشته باشیم.

1399/11/30
18:14:58
0.0 / 5
1665
تگهای خبر: بازار , تولید , رنگ , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP