پرداخت ۹۴۰۰ میلیارد تومان به سیل زدگان

پرداخت ۹۴۰۰ میلیارد تومان به سیل زدگان

شاپ: رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با بیان این مطلب كه بنیاد با تصویب و ابلاغ دولت تابحال به سیل زدگان 7000 میلیاردتومان تسهیلات و 3000 میلیاردتومان بلاعوض پرداخت كرده است، زمان اتمام واحدهای مسكونی زلزله زده را در زلزله های سال گذشته، اختتام مهر 99 اعلام نمود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، علیرضا تابش در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری راه اندازی ۱۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان اظهار نمود: بنیاد مسکن بعنوان متولی بارسازی مناطق حادثه دیده در سال ۹۸، تا آخر سال در ۲۳ استانی و ۱۰ منطقه که درگیر سیل شدند، کار خودرا شروع کرد. همین طور از دیگر اقداماتی که بنیاد در سال قبل تابحال در دستور کار قرار داده است، تکمیل واحدهای مسکونی زلزله زده، از زلزله تیر ۹۸ مسجدسلیمان، زلزله آبان ۹۸ منطقه میانه و سراب، و سیل دی ماه ۹۸ در سیستان و بلوچستان بوده که کارهای بازسازی در این مناطق در حال انجام می باشد.
تابش افزود: بازسازی ۱۰۸ هزار واحد احداثی و ۹۱ هزار واحد تعمیری با اعتباری بیش از ۷۴۰۰ میلیاردتومان تسهیلات و ۳۰۰۰ میلیاردتومان بلاعوض انجام شده و در حال انجام می باشد.
وی توضیح داد: در مجموع تعمیرات ۸۷۰۰۰ واحد سیل زده ۱۰۰ درصد به پایان رسیده است و از ۶۳۰۰۰ واحد احداثی سیل زده ۵۲۰۰۰ واحد سفت کاری شده و ۴۰ هزار واحد به مردم تحویل شده است. همین طور تمامی ۶۳۰۰۰ واحد احداثی به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند و با تمامی آنها برای پرداخت تسهیلات قرارداد بسته شده است.
تسهیل گری راه اندازی ۸۷۰۰۰ واحد مسکونی مددجویان در دولت تدبیر و امید
در این مراسم همین طور وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۱۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان دهک های یک تا ۳ تا اختتام امسال تکمیل و تحویل متقاضیان می شود، اظهار داشت: ۸۸۰۰ واحد مسکونی از ۱۴۰۰۰ واحد مسکونی خانوارهای دو معلول موضوع تفاهم نامه پنج جانبه به پایان رسیده و تحویل متقاضیان شده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این واحدها تا اختتام امسال تکمیل و تحویل متقاضیان می شود، اظهار داشت: از شروع تاسیس سازمان بهزیستی ۱۲۳ هزار واحد مسکونی توسط سازمان بهزیستی تسهیل گری شد تا در اختیار مددجویان قرار بگیرد که ۸۷ هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید انجام شد.
قبادی دانا افزود: در ۱۶ ماه گذشته راه اندازی ۲۱ هزار واحد مسکونی برای مددجویان به تصویب رسید که سازمان بهزیستی با مشارکت وزارتخانه راه و شهرسازی و نهادهای مختلفی همچون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این برنامه ها را به انجام رسانده و یا در دست انجام دارد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: سال قبل تفاهم نامه ای مشترک بین سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ۲۰ هزار واحد مسکونی خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی به امضا رسید که از این تعداد، ۱۳۰۰۰ واحد در حال ساخت است و ۷۰۰۰ واحد به پایان رسیده و تحویل مردم شده است.
پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات راه اندازی مسکن روستایی از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان
همین طور عزیزالله مهدیان، معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در سراسر کشور ۵ میلیون و ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی وجود دارد که از این تعداد بیش از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار واحد در چارچوب مسکن روستایی، بهسازی شدند، اظهار داشت: بهسازی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی با همت بنیاد مسکن و با تهیه نقشه و انجام خدمات مهندسی انجام شده است.
مهدیان با یادآوری این مطلب که راه اندازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در برنامه کار بنیاد است، اجرای این برنامه را در سال ۹۸ توضیح داد و اضافه کرد: از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی و همین طور شهرهای کوچک تابحال ۱۰۲ هزار واحد با بانک ها عقدقرارداد کرده اند و تسهیلات ساخت به آنها داده و ۴۲ هزار واحد از این تعداد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.
وی اظهار داشت: امسال برای برنامه راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی پیشنهاد کرده ایم که سقف تسهیلات از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد که منتظر تصویب و ابلاغ آن از طرف دولت هستیم.
مهدیان هدف از این پیشنهاد را اجرایی کردن کامل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سال عنوان نمود.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بامداد امروز تفاهم نامه همکاری بنیاد مسکن برای راه اندازی ۱۵۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار، میان علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن با وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی و سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به امضا رسید.
منبع:

1399/03/12
12:35:58
5.0 / 5
2188
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP