وزارت راه و شهرسازی در واكنش به گزارش مهر توضیح داد:

گزارش های اعلام قیمت آپارتمان چه تبعاتی در بازار مسكن دارد؟

گزارش های اعلام قیمت آپارتمان چه تبعاتی در بازار مسكن دارد؟

به گزارش شاپ وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود: نحوه اعلام قیمت در شرایط ثبات اقتصادی که قیمت مسکن در بازار با نوسانات شدید وجود ندارد، مشکلی ایجاد نمی نماید.به گزارش شاپ به نقل از مهر، به دنبال انتشار مطلبی در خبرگزاری مهر با عنوان «حذف منطقه یک از گزارش بازار مسکن، اقدام معقول یا برداشت اشتباه؟» در ۱۳ دی ماه، وزارت راه و شهرسازی توضیحاتی به این شرح ارسال کرده است:
وزارت راه و شهرسازی در گزارش قیمت مسکن از عبارت «متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی آپارتمانی» استفاده می نموده است پس حداقل و حداکثر قیمت در این گزارش بیان نمی شده است.
این نوع اعلام قیمت در وضعیت ثبات اقتصادی که قیمت مسکن در بازار با نوسانات شدید وجود ندارد مشکلی ایجاد نمی نماید. برای اینکه افزایش قیمت از یک روند آرامی برخوردارست اما در شرایطی که با افزایش شدید قیمت در کوتاه مدت مواجه هستیم همیشه مالکانی که قیمت املاک آنها در بازه قیمتیِ کمتر از متوسط قیمت اعلام شده قرار دارد، می کوشند قیمت آنرا به متوسط قیمت اعلام شده نزدیک نمایند که در این حالت با افزایش قیمت املاک مواجه خواهیم بود.
همچنین مالکان دیگری که قیمت ملک آنها بیش از متوسط قیمت اعلام شده است به سبب افزایش قیمت در بازه های زمانی کوتاه مدت، فاصله قیمت ملک خودرا با متوسط قیمت اعلامی تنظیم می نمایند.
از این رو و با توجه به این که قیمت مسکن در مناطق ۱ تا ۶ شهر تهران (به استثنای منطقه ۴) به میزان قابل توجهی بالاتر از متوسط قیمت هستند و در این مناطق تقاضای سرمایه ای شدیدی وجود دارد، قیمت شهر تهران بدون احتساب این مناطق هم اعلام گردید تا اثر روانی افزایش قیمت مسکن و هیجانات بازار در این مناطق، بر قیمت مسکن سایر مناطق شهر کم شود.


منبع:

1399/11/16
23:51:03
0.0 / 5
1207
تگهای خبر: بازار , سرمایه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP